Miałeś przychody w zeszłym roku? Musisz zapłacić podatek

W naszym kraju, każda persona, która zatrudniona jest na różnego rodzaju umowach o pracę, albo generuje przychody wywodzące się z odmiennych źródeł, np. prywatnej firmy musi rozliczyć swój przychód. W przewadze przypadków kwestia ta nie jest zbytnio trudna, przede wszystkim dlatego, że posiadamy do dyspozycji wszelkiego typu programy. Jeśli pragniesz złożyć deklarację, masz pare różnych opcji uczynienia tego do wyboru. Pamiętaj tylko aby uporać się z tym przed zakończeniem kwartału.


Rozliczanie podatku
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Jeśli pragniemy rozliczyć dwa przybyłe z odmiennych źródeł pity 2017 program komputerowy nam tutaj posłuży. Odszukamy go w internecie, będziemy mogli bezpłatnie go pobrać a także zainstalować na swym laptopie. Następnie będziemy potrzebowali założyć swoje konto, na którym umieścimy wszelkie, niezbędne informacje podatkowe. Następnie należy wybrać rodzaj formularza. Jeśli każdy z naszych dochodów pochodzi z zawartych przez nas umów o pracę, możemy wykonać w jednym formularzu nasze całe rozliczenie pit 2016. Wprowadźmy dokładnie wszystkie dochody, potrącenia, a także zaliczki. Następnie mamy szansę wybrać fundację, której ofiarowany będzie nasz 1 % podatku. Następnie jeszcze raz przeczytajmy ostrożnie wszystkie wprowadzone informacje. Następnie musimy tylko wydrukować formularz, oraz wysłać go kurierem do odpowiedniego urzędu. Więcej porad znajdziesz pod tym linkiem .


Kolejną dostępną opcją, żeby rozliczyć pity 2017 program online będzie. Bowiem od kilku lat, jesteśmy w mocy przesłać wypełniony druk drogą wirtualna. Jednak jeśli pragniemy tego dokonać, musimy spełnić jeden z poniższych warunków. Mieć potwierdzony w urzędzie skarbowym podpis elektroniczny, oraz możliwość wykonania go używając tabletu. W większości przypadków wystarczy nam jednak nasze rozliczenie pit 2016, w którym umieszczona jest dokładna kwota przychodów, którą powinniśmy wpisać. Program ten zgrywamy, po czym wykonujemy wszystko jak w przypadku poprzedniej aplikacji- pit (polecamy program do rozliczenia pit) 2017. Jedyną różnicą będzie fakt, że nie musimy drukować skończonego formularza. Dzięki podpisowi elektronicznemu możemy go przesłać drogą internetową.


Płacenie podatków to obowiązek każdej persony, legalnie zarabiającej w Polsce. Rękojmią dla urzędu skarbowego, na to ze tak postępujemy, będzie przedłożenie prawidłowo uzupełnionej deklaracji, w odpowiednim organie.

Jeśli zaintrygowały Cię informacje w tym wpisie, to doczytaj także nowe tematy na następnej stronie, która znajduje się pod poniższym linkiem.

Możemy do tego posłużyć się klasycznym programem elektronicznym, lub zadeklarować dochody drogą wirtualną, instalując specjalną aplikację z witryny urzędu.
17-12-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.