Czy powinniśmy postarać się o otrzymanie zwrotu podatku w związku z pracą za granicą? Który dokument będzie konieczny, aby starać się o zwrot podatku z Holandii

Wybierając za granicę na zarobek warto mieć na uwadze to, by po powrocie rozliczyć podatek. Można w ten sposób dostać całkiem niezłą gotówkę, jaka będzie bonusem do wcześniej wypracowanych pieniędzy.
O zwrot podatku z zagranicy warto się starać, ponieważ często przeliczając na nasze pieniądze mamy całkiem duży zastrzyk pieniędzy. Jednak musimy wiedzieć, iż jeśli chcemy starać się o zwrócenie takiego podatku, to musimy na początku rozliczyć się naszym polskim urzędem. Gdy staramy się o zwrot podatku z Holandii potrzebny jest Jaaropgaaf - konieczny zwrot podatku z Holandii. Jest to tamtejsza karta podatkowa, na jakiej są informacje odnośnie naszych dochodów za poprzedni rok. Taki dokument musi dostarczyć nam pracodawca, u którego byliśmy zatrudnieni. Jeżeli natomiast podjęliśmy pracę w paru miejscach, to musimy uzyskać Jaaropgaaf od wszystkich pracodawców.


Pitax.pl - rozliczenie PIT online
Jeśli są dla nas nie do przejścia wszystkie te formalności, brak nam znajomości języka oraz średnio wiemy w jaki sposób się za coś takiego zabrać, to jest wyjście z takiej sytuacji. W naszym kraju jest dużo firm, jakie wszystkie formalności mogą załatwić za nas. Zwrot podatku z zagranicy w ten sposób zdaje się być o wiele łatwiejszy. Idziemy do takiego biura z odpowiednimi dokumentami. Następnie będąc tam wypełniamy także dodatkową ilość dokumentów, gdzie podajemy wszystkie konieczne dane.
Podpisujemy konieczne oświadczenia jak również upoważnienia, a tego typu firma wszystkim zajmie się za nas. Po jakimś czasie otrzymujemy pieniądze na konto i sprawa załatwiona. Warto natomiast sprawdzić, jakie są prowizje takich firm, by zbytnio nie przepłacić.
23-02-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.