W jaki sposób najlepiej rozliczać się z urzędem skarbowym? Jak złożyć pit, aby nie było problemów?

Nie każda osoba o tym wie, ale najprościej wypełnić pit za pomocą dedykowanego programu. Pozwoli on nie jedynie poprawnie zrobić pit, ale również bez problemu wysłać go do urzędu skarbowego.


Wiele ludzi czeka bezsensu na ostatnią chwilę z wysłaniem tego dokumentu.


A to całkiem niepotrzebnie, szczególnie jak w ostatnich dniach kwietnia należy wystać swoje w długiej kolejce na poczcie lub w Urzędzie Skarbowym, bo wcześniej nie myśleliśmy o wysłaniu pitu przez internet. Tego typu wygodnie rozliczanie pit online bez wychodzenia z domu jest proste dzięki dedykowanym programom.


zestaw komputerowy
Autor: Blake Patterson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Plusów z rzeczy takiej jak rozliczenie pit online 2017 zapraszam do lektury jest jednak więcej. Szczególnie, kiedy uzupełnienie dokumentu nie przekazujemy do biura rachunkowego, ale opracowujemy je samodzielnie. Programy komputerowe są tak intuicyjne, iż tak naprawdę przeprowadzają nas przez ten proces krok po kroku. Pokazują, które dane i gdzie trzeba wpisać, jak również weryfikują, czy wszystkie pola są dobrze uzupełnione. Zmniejsza to znacząco ryzyko zrobienia błędów, co może spowodować, że urząd nas wezwie.


Polecamy też

Rozlicz się z Urzędem Skarbowym – w jaki sposób wykonać to błyskawicznie i bezbłędnie?

pit 36
Autor: Kevin Verbeem
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, czy powinieneś rozliczyć PIT 36, bądź PIT 37, z pewnością chcesz, aby całe przedsięwzięcie przeprowadzone zostało skutecznie, a dokument nie zawierał błędów. W przeciwnym razie niezbędne będzie dokonywanie poprawek, co naturalnie wiąże się z dłuższym oczekiwaniem na zwrot podatku.


domy wielorodzinne
Autor: Baumit Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Baumit Sp. z o.o.


Jak wyślemy deklarację przez internet, to można być pewnym, że uda się uniknąć jednego z częstszych błędów, którym jest brak podpisu. Zapewne brzmi to dość zabawnie, lecz tak właśnie jest. W zeznaniach podatkowych wysłanych drogą elektroniczną podpis nie jest niezbędny.


Trzeba po prostu wpisać kwotę przychodu z deklaracji, jaka była składana za poprzedni rok, natomiast po wysłaniu dokumentu odebrać maila z UPO. To dowód, że złożyliśmy dokument w odpowiednim czasie. Nieważne, który pit musimy złożyć, czy będzie to pit 11 albo też pit 37 online.
08-01-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.