Podliczenie PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście - a więc, co musisz wiedzieć o PIT-38 oraz portalu podatnika na ten konkretny (2017) roczek

W jakim wypadku rozliczamy się z PIT-u o numerze 38 oraz co powinniśmy o tej deklaracji wiedzieć? A co zrobić z portalem podatnika? Do czego się on nam może przydać? To wszystko i jeszcze więcej bez problemu odnajdziesz w naszym napisanym dzisiaj artykule!


Uzupełniając deklarację PIT, natrafiamy na jego przeróżne numeracje.
pit 38
Autor: Julian Partridge
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednym z takich numerków bywa pit 38, który to bywa związany z Kapitałami. Wypełniamy go w wypadkach, kiedy w minionym roczku w odpłatny sposób zbyliśmy: udziały wewnątrz spółkach mających osobowość prawną, innych papierach wartościowych, czy też pożyczonych papierkach wartościowych. Na dodatek, kiedy posiadamy przychody z danego płatnie zbycia udziałów w spółkach, czy też konkretnych realizacjach praw wynikających z papierów wartościowych. Warto wiedzieć, że ten typ PIT-u wypełniamy na zasadach indywidualnych - Nigdy z współmałżonkiem! te konkretny numerek deklaracji wypełniamy również po dostanie PIT-u numer 8C, ale nawet jeśli go nie dostaniesz, jesteś zmuszony złożyć PIT-38, albowiem jego brak może grozić odpowiedzialnością karną.


Jeżeli chodzi o portal podatnika, to jest on częścią Ministerstwa Finansów. Wspomniany portal jest złączony z przeróżnymi aplikacjami, wewnątrz tego z programem E-Deklaracje, dzięki któremu to bez problemu wypełnimy wychodzące co roku PIT-y, bez konieczności chodzenia każdego roku do własnego Urzędu Skarbowego.
Wszyściutko czego potrzebujesz to zarejestrować się w portalu, i będziesz miał dostęp do jego wszyściutkich funkcji, w tym bezpośrednia alternatywę kontaktu z osobnikami "wyższego szczebla" powiązanego z administracją publiczną.
03-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.