Kroczek po kroczku. W jaki sposób rozliczyć PIT przez internet

Kolejki w urzędach podatkowych pod koniec kwietnia potrafią napawać lękiem. Jest sposób, aby je ominąć. Swoje zeznanie podatkowe możesz oddać przez internet. Podpowiadamy, jak to uczynić.


Resort Finansów oficjalnie ośmiela do rozliczania się elektroniczną drogą.


firma - kadr
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Polacy entuzjastycznie korzystają z tej opcji. Do 18 kwietnia do urzędów fiskalnych wpłynęło powyżej 5 mln e-PIT-ów. Resort liczy jednakże na jeszcze wyższy wynik – poprzez net chce w tym roku nagromadzić aż siedem mln deklaracji fiskalnych . Aby rozliczyć się poprzez internet, należy wejść na stronę po czym odszukać na pasku na górze strony „PIT”. Kiedy w nią wejdziemy, wybieramy alternatywę „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy zaś w „Do pobrania”. Tu wyświetli się lista wszelakich programów, jakie trzeba zainstalować na kompie, aby rozliczyć się przez internet. Tym sposobem rozliczanie pit przez internet będzie niezwykle proste. Gdy program „e-Deklaracje Desktop” jest już na naszym kompie, warto zapoznać się z instrukcją obsługi, w której szczegółowo zaprezentowano, jakim sposobem posługiwać się oprogramowaniem od momentu jego instalacji aż po wysłanie e-PIT-a.


selfie - firma
Autor: Prentsa Aldundia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Polecamy też

Ułatwienia dla składających Pit za 2016-2017

pit 36
Autor: Tristan Nitot
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Razem z zbliżającym się finalnym czasem przedłożenia PIT-u do skarbówki wielu petentów zbędnie szarga swoje nerwy utrudniając cały proces.


Jeśli chodzi o rozliczenie pit online 2016, możemy złożyć następujące formularze: PiT-28, PiT-36L, PiT-38, PiT-19a dużo więcej informacji znajdziesz na . W aplikacji „e-Deklaracje Desktop” należy zatem wybrać właściwy Druk jak też rzetelnie go wypełnić.


Na zakończenie wskazane jest podkreślić, że Resort Finansów nie zostawia w potrzebie tych, którzy pragną rozliczyć się on-line, jednak na którymkolwiek z etapów natrafią komplikacje. Dla podobnych osób funkcjonuje infolinia, na którą namiary można znaleźć w „Infolinia i pomoc systemu e-Deklaracje”.
03-12-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.