W jaki sposób opanować domowe finanse?

Znów musiałeś pożyczyć środki na nieprzewidziane wydatki? Nie jesteś w tym osamotniony. Z zarządzaniem budżetem domowym ma kłopoty aż 80% dojrzałych Polaków, a powyżej połowa z nas nie nagromadza oszczędności.
pokazy firmowe na trampolinach
Autor: Dave Herholz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Z ankiet wypływa, iż nie radzimy sobie nie wyłącznie z planowaniem większych inwestycji, ale nawet większych sprawunków. Nabywamy pod działaniem reklam, nierzadko z przekonaniem, iż robimy biznes życia. Jak łatwo się domyślić, prawdziwość jest całkiem inna – trwonimy czas na poszukiwanie wyprzedaży, nabywamy rzeczy niekonieczne, zaś koniec końców przepłacamy.

Jeżeli zafascynował Cię ten temat, zobacz ponadto inne nasze strony, gdyż przedstawiają one podobny temat, więc z pewnością Cię zainteresują.

Szkoda nam zaś czasu na przemyślenie comiesięcznych wydatków. W rezultacie pod koniec miesiąca zostajemy z niczym, a częstokroć wręcz z wierzytelnościami.


szkolenie
Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Ci, którzy z zarządzaniem pieniążkami nie mają kłopotów, zawsze stawiają na planowanie. Systematyczne wydatki na żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby łatwo ocenić. Mimo pozorów nie będzie trudno również zaplanować poważniejsze sprawunki – to jasne, że kiedy rozpoczyna się rok szkolny, dzieciom musimy fundnąć wyprawkę, na zimę trzeba zmienić ogumienie i tak dalej. Powtarzalność życia będzie w tym wypadku naszym sprzymierzeńcem. Opłaca się zatem z początkiem każdego miesiąca poświęcić pewien czas na zaplanowanie większych oraz mniejszych kosztów – można być pewnym, iż to zaprocentuje. Szczędzenie nie wynika z poziomu zamożności – to właściwie jego rezultatem jest finansowy spokój sumienia. Dodatkowo oszczędzania powinniśmy nauczyć się – i to z reguły metodą prób jak też omyłek.
35% oszczędzających odkłada środki w sposób resztkowy – chowa do poduszki to, co nie zostało wydane. Prawda, że to proste? Zaoszczędzone środki można wpłacać na konto oszczędnościowe Msaver.
05-01-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.