Jakim sposobem mamy możliwość rozliczyć PIT online?

PIT-38 to blankiet przeznaczony dla podmiotów rozliczających się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. W blankiecie tym wyliczymy dochody z:aktywności ekonomicznej prowadzonej na osobiste nazwisko, działalności ekonomicznej prowadzonej w formie spółki osób fizycznych, w których podatnik jest wspólnikiem, najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o analogicznym zakresie. W deklaracji ujawnia się również niezwolnione z opodatkowania zyski zagraniczne, które podatnik pozyskał w roku 2014 z tych źródeł przychodów.


obliczymy Twoje podatki
Autor: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Płatnicy którzy nie mają w obrębie Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania (podlegający zniżonemu obowiązkowi podatkowemu). Program PIT online 2014, to oprogramowanie z którym obliczysz i wypełnisz własnego PIT (zobacz e deklaracja) a sprawnie i łatwo. Odliczenie przypada rodzicom wykonującym władzę rodzicielską, opiekunom prawnym, o ile dziecko z nimi przebywa także rodzicom zastępczym. Z odliczenia nie skorzystają zatem rodzice pozbawieni władzy rodzicielskiej również opiekunowie prawni w przypadku, gdy dziecko z nimi nie zamieszkuje. Wielce potrzebny program PIT online 2014, który za Ciebie wykona PIT (przeczytaj także o innych PITach - np. PIT 37 i 28 - ).

PIT-38 projektowany jest przede wszystkim dla płacących podatki sprzedających lub zawierających papiery wartościowe – obligacje, udziały, pochodne instrumenty finansowe, wypożyczone papiery wartościowe, wkłady w kooperatywach. Ten typ formularza proponowany jest także dla podatników inwestujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie także giełdach zagranicznych. Do formularza można dodać aneks PIT/ZG, co znaczy, że na PIT-38 można też wykazać podobne środki utrzymania otrzymane poza granicami Polski. Czas wysłania formularza PIT-38 mija 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Masz jakiekolwiek problemy ze wyszukaniem rzetelnych wiadomości? To sprawdź tekst (https://rd-car.pl/wypozyczalnia-przyczep-lawet-gorzow-wielkopolski/) zamieszczony na tej stronie a przekonasz się, że to jest wszystko, co konieczne.

– więcej tutaj

Poza tym PIT-38 proponowany jest dla podatników, którzy w roku fiskalnym otrzymali dochody z tytułu objęcia wkładów (akcji) w spółkach mających osobowość legalną bądź wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niefinansowy w innej formie niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana fragment.
23-11-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.