Kiedy składa się pit 37? Kto musi złożyć takie rozliczenie podatkowe? Kto nie rozlicza się przy pomocy takiego pitu?

Konieczność rozliczenia się z fiskusem to obowiązek każdego dorosłego obywatela. Składane raz w roku pity do urzędy są obowiązkiem, dlatego dobrze jest mieć trochę informacji, ażeby bardziej orientować się w temacie


zakład
Autor: Times Square Public Relations
Jednym z najbardziej powszechnych pitów jest pit 37. Większość podatników składa tego typu deklarację podatku. Są to między innymi osoby, które pozostają w stosunku pracy. Tak samo sytuacja ma się z jednostkami, jakie są na świadczeniach przedemerytalnych. Oprócz tego pit 37 muszą składać także ci, którzy są na rencie albo też są na emeryturze, przysługuje im stypendium lub też mają zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-najmu-lokalu-wzor-z-omowieniem). Również tego typu druku używają takie osoby, jakie pracują na umowę zlecenie, jak również ci, którzy pobierają wynagrodzenie w związku z posiadanymi prawami autorskimi.


Natomiast, nie można rozliczać się za pomocą pit 37, jeśli prowadzimy działalność pozarolniczą. Oprócz tego osoby, które chcą wykazać na tym samym picie dochody małoletnich dzieci, także nie będą mogły z takiego pitu skorzystać. Jeżeli chcemy rozliczyć rok 2016, to trzeba skorzystać z dokumentów pity 2017. Ważne, by korzystać z bieżących wersji dokumentów. Należy zdążyć ze składaniem dokumentów przed drugim maja 2017 roku. Więcej o tym: .


Kiedy nie możemy zabrać się za wypełnienie tego typu dokumentu, to musimy mieć świadomość tego (szczegółyna ten temat> http://stajniaiskra.pl/), iż nie złożenie takiej deklaracji wiąże się z nieprzyjemnościami. Możemy zapłacić karę pieniężną za uchylanie się od obowiązku rozliczenia podatku. Z tego względu lepiej nie zwlekać, by złożyć pity 2017. Tutaj więcej: .


. Szczególnie, że jeśli chcemy złożyć dokument osobiście w urzędzie lub wysyłając drogą pocztową, to możemy spodziewać się wszędzie długich kolejek. Z tego względu nie ma sensu tracić czasu oraz lepiej rozliczyć się wcześniej.
21-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.