Jakiego rodzaju obowiązki ma każdy zatrudniony?

Zgodne rozporządzeniami Kodeksu Pracy zatrudniony jest obowiązany wykonywać pracę starannie oraz dostosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z regulacjami prawa czy też umową o pracę.


Podstawowym zadaniem pracownika jest wykonywanie pracy określonego rodzaju na rzecz chlebodawcy jak też pod jego kierownictwem w sposób skrupulatny i sumienny.


Jest on także zobligowany do realizacji poleceń przełożonych dotyczących wykonywanej pracy, jeśli nie są one sprzeczne z przepisami prawa (wszystkich dziedzin) bądź umową o pracę. Jeśliby którykolwiek z tych warunków pozostał naruszony, pracobiorca ma prawo odmówić wykonania polecenia.


Polecamy też

Osiągalne w sieci oprogramowania do rozliczania pit - komfort i tempo

Adwokat
Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, że wypełnianie deklaracji podatkowej przeciw pozorom jest nadzwyczaj łatwe. Pragnie tylko poznania poszczególnych formularzy, i precyzyjnego czytania.


praca
Autor: Universität Salzburg (PR)
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Do zadań pracobiorcy należy także czasowe (góra na trzy miesiące) wykonywanie profesji innej aniżeli określona w umowie o pracę, jeżeli został do niej przeniesiony przez chlebodawcę, pod warunkiem iż zachowa wynagrodzenie nie mniejsze aniżeli wskazane w umowie o pracę jak też że praca będzie odpowiadać jego umiejętnościom, a zmiana jest umotywowana potrzebami chlebodawcy. Do innych obowiązków pracowniczych należy przestrzeganie wiążącego u pracodawcy czasu pracy, czyli systematyczne a także punktualne stawianie się w miejscu określonym do wykonywania pracy i pozostawanie w nim przez oznaczony czas. Od wykonania owego obowiązku zwalnia pracownika jedynie uzasadniona przyczyna, np.

Czy masz pytania w odniesieniu do opisywanej problematyki? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj informacje na to zagadnienie - niewątpliwie będą one bardzo ciekawe.

choroba lub wezwanie zatrudnionego do osobistego stawiennictwa przed organem administracji samorządowej, prokuratury bądź policji.


Zatrudniony jest także zobligowany do przestrzegania regulaminu a także ustalonego w warsztacie pracy porządku, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. W związku z tym faktem każdy pracobiorca ma obowiązek odbyć kurs BHP.
19-11-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.