Czy opłaca się brać samochód w leasing?

Czym de facto jest leasing? Słowo to pochodzi od angielskiej nazwie “lease”, co w szczegółowym tłumaczeniu wyraża “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to właśnie udostępnianie przez jedną stronę pewnego przedmiotu, np. samochodu drugiej stronie, na wskazany czas w zamian za płacone w ratach opłaty, tzw.


opłaty leasingowe. Wysokość należności reguluje umowa leasingowa. W świetle regulacji prawnych


właścicielem dalej pozostaje leasingodawca, a leasingobiorca jest jedynie jego użytkownikiem. W leasing można udostępniać różne przedmioty ruchome, zarówno nowe, jak i używane. Mogą to być obok aut inne środki transportu, maszyny, sprzęt komputerowy, sprzęt z medycznym przeznaczeniem itp., a także nieruchomości (wraz z działkami, budynkami lub zakładami produkcyjnymi. Najczęściej jednak dotyczy on odnosi się do samochodów, jednakże mogą to być równocześnie samochody osobowe, ciężarówki, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.


Pomimo, że decyzja o wzięciu auta na podstawie o umowę leasingową jest związana z spłatą rat oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu nie spowoduje bankructwa firmy.

Prezentowany artykuł jest niesamowicie intrygujący, czyż nie? Jeśli także Twoje zdanie jest zbliżone, to zapewne pomocne wskazówki będą dla Ciebie potrzebne.

Leasing zapewnia lepsze w większości warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zestawić np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i poznać warunki jakie dają. Kredyt jest jednak lepszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które potrzebują samochodu. Sama opcja leasingu została dostosowana do właścicieli firm, którzy potrzebują samochodów do funkcjonowania firmy oraz aby mogła ona przynosić dochody. Wzięcie auta w leasing daje im możliwość bez ryzyka strat wypożyczyć pojazd na określonych regułach. Warto podkreślić, iż właściciele salony samochodowe udostępniające pojazdy w leasing, podnoszą ich wartość, często nawet o kilkanaście procent, co skutkuje ogromnymi zyskami. Umowa opiniowanie umów leasingowa jest uwzględniając te fakty zarówno dla leasingobiocy jak i oddającego auto w leasing, który zyskuje więcej niż w przypadku zwykłejtypowej sprzedaży auta.


Polecamy też

Jak zrobić, ażeby firma mogła się rozwijać? Na co trzeba zwrócić uwagę? Co jest najistotniejsze?

Wizytownik, wizytówki
Autor: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Każda firma wymaga dobrego działania, aby móc się rozwijać. Mogą przyczynić się do tego różnorakie składowe, dzięki jakim jest to możliwe. Odpowiednio funkcjonująca firma jest jak dobrze naoliwiona maszyna, która pracuje bez przerwy na wytężonych obrotach, a przy tym nie łapie zadyszki.


kredyty dla firm Wrocław
Autor: 111 Emergency


Wzrost popularności leasingu jest notowany od lat, jest to w końcu zastępcza opcja dla firm, które nie uzyskały kredytu.


Dostępne są odmienne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten ostatni jest częściej wybierany przez polskich przedsiębiorców. Wiąże się on z krótszym czasem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczego korzystania z przedmiotu. Ten rodzaj leasingu jest korzystny dla biorącego samochód w leasing, któremu zależy na minimalnym angażowaniu środków finansowych przy zawieraniu umowy.
04-10-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.