Nasz ogród...nasza duma

Sezon ogrodniczy ruszył pełną parą! Nasadzamy, grabimy, kosimy, by po wyczerpujących fizycznie zajęciach - zmęczonym, ale szczęśliwym spocząć na fotelu pod drzewem i podziwiać nasze dzieło. A to właściwie początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, wspólne śniadania czy kwiaty w mieszkaniu z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza duma.
Kiedy to co dostaliśmy od losu mija tak momentalnie, ogrodnictwo daje nam szansę na chwilę wytchnienia, wyciszenia i harmonii wewnętrznej.

Jeśli masz chęć zgłębić większą ilość informacji na prezentowany wątek - odsyłam do strony www, gdyż znajdziesz tam szczegółowe dane, które wyjątkowo Cię zaciekawią.

I czasami nasze dłonie bywają ubrudzone ziemią, jednak nasza dusza oraz umysł nadal są czyste. Świadomość, że jesteśmy inicjatorami czegoś ważnego i wartościowego (a przy tym jakże przyjemnego) dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszych poczynań. Ogród to przede wszystkim zabawa, radość z dobrze wykonanej pracy, obecność i beztroskie chwile spędzone z rodziną, przyjaciółmi czy dziećmi. Możemy je nauczyć sumienności i pracy, jak i produkcji własnej żywności, tym samym przyzwyczajając do utrzymania czystości i porządku, dbania o własne narzędzia.

domek dla dzieci
Autor: Donna & Andrew
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli postaramy się o ogrodowe domki dla dzieci , zagwarantujemy im miejsce, w którym poczują się jak w swoim królestwie. To najlepsza z propozycji ogrodowych, której chciałaby stać się właścicielem większość dzieci. Zabawa „w dom” pochłonie nasze pociechy na długie godziny. W zależności od wielkości mieszkania a także zasobności portfela, możemy wybierać między prostszymi konstrukcjami, a rozbudowanymi „rezydencjami” z balkonem, zjeżdżalnią czy piaskownicą. A może sami chcemy kupić sobie domek ogrodowy? Dziś domki ogrodowe, pergole i altanki to budowle, które są wspaniałym dopełnieniem zadbanego ogrodu. Zależnie od wybranego modelu, mają one do spełnienia określone zadania. Mogą służyć do przechowywania narzędzi i drobnych maszyn ogrodniczych, jak również do schronienia przed słońcem czy wytchnieniem w czasie wykonywanych prac w ogrodzie- więcej o domkach dla dzieci. To także wspaniałe miejsce na przyjmowanie gości – w zależności od wielkości domku . Niezależnie od powodu dla którego postanowiliśmy go zakupić – na pewno nie pożałujemy tej decyzji


Polecamy też

Działka ogrodowa w Olsztynie zapewnia wspaniały odpoczynek, spokój i kontakt z naturą zarówno mieszkańcom jak i wczasowiczom

działka
Autor: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Zaczerpnięte z: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Posiadanie działki z ogrodem, w którym mamy możliwość świetnie odpocząć spędzając czas z rodziną i przyjaciółmi jest marzeniem wszystkich, jacy nie mają sporo czasu na długie wczasy. Na działki ogrodowe mamy możliwość przyjść zawsze gdy posiadamy chwile wolną od powszednich zajęć lub spędzić tam wszelką sobotę oraz niedzielę.
04-06-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.