Nasz ogród...nasza duma

Sezon ogrodniczy ruszył pełną parą! Nasadzamy, grabimy, kosimy, by po wyczerpujących fizycznie zajęciach - zmęczonym, ale szczęśliwym spocząć na fotelu pod drzewem i podziwiać nasze dzieło. A to właściwie początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, wspólne śniadania czy kwiaty w mieszkaniu z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza duma.
Kiedy to co dostaliśmy od losu mija tak momentalnie, ogrodnictwo daje nam szansę na chwilę wytchnienia, wyciszenia i harmonii wewnętrznej. I czasami nasze dłonie bywają ubrudzone ziemią, jednak nasza dusza oraz umysł nadal są czyste. Świadomość, że jesteśmy inicjatorami czegoś ważnego i wartościowego (a przy tym jakże przyjemnego) dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszych poczynań.

Kliknij ten link - ta unikalna strona Ci się spodoba. Znajdujące się na niej informacje dotyczą pokrewnej problematyki, co wpis, który w tej chwili czytasz.

Ogród to przede wszystkim zabawa, radość z dobrze wykonanej pracy, obecność i beztroskie chwile spędzone z rodziną, przyjaciółmi czy dziećmi. Możemy je nauczyć sumienności i pracy, jak i produkcji własnej żywności, tym samym przyzwyczajając do utrzymania czystości i porządku, dbania o własne narzędzia.

Polecamy też

Pielęgnowanie drzew owocowych albo iglastych to zajęcie dla osób, które są po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

ogród
Autor: e-ogrody.com
Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych kobiet, które kochają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie bywa miłe, jeżeli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie cebulek tulipanów bądź grabienie liści jesienią to czynności, które kojarzyć się mogą z wypoczynkiem. Panowie, którzy pracują umysłowo po prostu marzą o tym, aby popracować fizycznie, a lekki wysiłek jest dla nich nawet wskazany.


domek dla dzieci
Autor: Donna & Andrew
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli postaramy się o ogrodowe domki dla dzieci , zagwarantujemy im miejsce, w którym poczują się jak w swoim królestwie. To najlepsza z propozycji ogrodowych, której chciałaby stać się właścicielem większość dzieci. Zabawa „w dom” pochłonie nasze pociechy na długie godziny. W zależności od wielkości mieszkania a także zasobności portfela, możemy wybierać między prostszymi konstrukcjami, a rozbudowanymi „rezydencjami” z balkonem, zjeżdżalnią czy piaskownicą. A może sami chcemy kupić sobie domek ogrodowy? Dziś domki ogrodowe, pergole i altanki to budowle, które są wspaniałym dopełnieniem zadbanego ogrodu. Zależnie od wybranego modelu, mają one do spełnienia określone zadania. Mogą służyć do przechowywania narzędzi i drobnych maszyn ogrodniczych, jak również do schronienia przed słońcem czy wytchnieniem w czasie wykonywanych prac w ogrodzie- więcej o domkach dla dzieci. To także wspaniałe miejsce na przyjmowanie gości – w zależności od wielkości domku . Niezależnie od powodu dla którego postanowiliśmy go zakupić – na pewno nie pożałujemy tej decyzji
27-08-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.