Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości umieścić w swoim domu kota – powinieneś zaczerpnąć trochę informacji i porad na temat zasad posiadania zwierząt w domu.

W brew wszelkim oczekiwaniom, utrzymanie kota w domu nie jest takie łatwe i naturalne. Chociaż te zwierzęta są przeważnie przyjacielsko nastawione do swoich właścicieli, mieszkańców i całkiem obcego grona, gości – wymagają starannej i odpowiedniej opieki oraz warunków. W zależności od tego, czy zwierzak będzie mieszkaniową atrakcją familijną bez wyprowadzania na dwór, czy tylko podwórkowym wędrowcą – przygarnięcie kota wiąże się z kilkoma zobowiązaniami.

kot
Autor: Mark Dumont
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gdy wybieramy niewychodzącego towarzysza miejsca zamieszkania, w pierwszej kolejności przy planowaniu ulokowania w domowe zacisze nastepnego stworzenia, należy zakupić kuwetę. Do tego akcesorium, służącego do załatwiania niezbędnych potrzeb przez pupila trzeba nabyć żwirek dla kota , Żwirek dla kota pakowany jest zwykle w pięciokilowe torby i wystarcza na dwie-trzy wymiany - jaki żwirek dla kota.

Trzeba go zmieniać niezwłocznie raz na parę, raz w tygodniu , w zależności od odczucia się przykrego zapachu w toalecie. Niezbędny dla kociej dbałości w miejscu zamieszkania jest profesjonalny szampon dla kota oraz szczotka, dzięki którym można pozbyć śię linienia i rozrastającej się na powierzchni przestrzeni grupy włosów. Szampon stosuje się bez płynu, dla komfortu mieszkańców. Jeżeli kot, który rozpoczyna bytowanie w domu jest nowonarodzonym stworzeniem – warto uszykować mu od razu ustalone miejsce do spania i wkładać go tam jak najczęściej, dla utrwalenia lokalizacji. Istotne w tej sytuacji stają się także kocie akcesoria takie jak transporter dla kota, miseczki, zabawki, poidła itp.

Transporter dla kota powinno się wybierać według własnej koncepcji - od drewnianych, poprzez te z metalu i plastiku. Udostępnione są również różne rozmiary i kształty. Dla zwierząt przebywających na zewnątrz, możliwe są specjalne środki odkażające, które dają spokój przed wszelkimi bakteriami i wirusami.

Z polnym pupilem trzeba wielokrotnie składać wizytę weterynarza mając na względzie większe zagrożenia doznania schorzeń, czy niespodziewanego zanieczyszczenia. Warto stosownie przygotować do przyjęcia nowego kociego pupila w domu.
10-07-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.