Menu psa, co dobrze jest wiedzieć

Psy są obecne w bardzo wielu polskich domach i częstokroć uznawane są za członka rodziny. Nie dziwi więc fakt, że każdy właściciel czworonoga chciałby dostarczyć mu tylko to co najlepsze. Ale nie zawsze to co postrzegane jako zdrowe dla Pana jest zalecane dla jego pupila. Aż 80% polskich psów karmionych jest jedzeniem domowym, tylko 63% je karmę suchą, zaś 26% karmę z puszki. Właściciele psów w dalszym ciągu kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje Reksio”. Takie przyzwyczajenia mogą bardzo negatywnie wpłynąć na formę i samopoczucie psa oraz być powodem zatruć czy niepożądanych reakcji po spożyciu pokarmu. Karmiąc psa resztkami ze stołu powodujemy, iż nie otrzymuje tego, co konieczne do prawidłowego funkcjonowania.

Żywienie psa ma podstawowe znaczenie dla jego kondycji, zdrowia (kliknij i zobacz - komora rękawicowa) i samopoczucia. Nagannym zachowaniem popełnianym przez właścicieli psów jest także jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale też psiej karmy. Niepotrzebnie. Najlepsze karmy, np. karma (zobacz: najlepsza karma dla psa) Dolina Noteci są starannie zbilansowane pod względem zawartości witamin, minerałów i wszystkich ważnych składników odżywczych, że dodawanie do diety psa innych składników np. zupy pozostałej z obiadu tylko zakłóca ten bilans i może mieć zgubne skutki. W sklepach zoologicznych, tych na naszych ulicach i tych prowadzących działalność w internecie, znajdziemy karmy z wskazaniem dla szczeniąt, psów dorosłych oraz tych z dodatkowymi kilogramami.

Warto też pamiętać, że minimalna ilość wody w suchych karmach umożliwia dłużej zachować ich świeżość. Gdy zapewnimy jej właściwe warunki długo zatrzyma walory odżywcze. Z tego powodu karmę możemy zamówić drogą internetowa. Sprawnie, w krótkim czasie i w domowym zaciszu będziemy mogli spokojnie przejrzeć ofertę sklepu. W dodatku, ominą nas ciężkie zakupy, gdyż firma kurierska dostarczy nam zakupy pod same drzwi.
Do magazynowania karmy można zakupić specjalny pojemnik, ponieważ właściwie zabezpieczy karmę przed wilgocią.
01-06-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.