Urządzamy i pielęgnujemy ogródek - rady dla początkujących

Zakładanie ogrodu bez niezbędnej wiedzy oraz doświadczenia niesie za sobą duże ryzyko. Same chęci mogą nie wystarczyć, aby stworzyć znakomicie funkcjonujący a także cieszący oko zielony zaułek.
Schody zewnętrzne
Autor: Cia Gould
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/ciagould/3544370505/


Dlatego należy skorzystać z poniższych rad. Dużo z nich przyda się nie jedynie jednostkom stawiającym pierwsze kroki w ogrodnictwie. Ogród powinniśmy najpierw zaplanować na karteczce. projekt możemy wykonać samemu lub powierzyć firmie ogrodniczej, której zadaniem jest też nawadnianie ogrodu Opole jest to miasto w jakim nie brak tego rodzaju firm. Styl ogrodu oraz stosowane materiały muszą pasować do stojących już domków, ogrodzenia (oraz czasami okolicy). Drewniany domek harmonijnie "wtopi się" w środowisko w ogrodzie naturalistycznym lub wiejskim, dworek zaś w ogrodzie klasycznym. Z kolei do współczesnego budownictwa możesz dobrać ogródek awangardowy cechujący się oszczędnością form albo ogródek złożony typowo rekreacyjny.


Należy zachować odpowiednie odstępy pomiędzy roślinkami. Bogactwo nasadzeń to kluczowy błąd początkujących ogrodników. Powinniśmy mieć na względzie, że rośliny po pewnym czasie urosną a część z nich będziemy musieli wykopać. Przysporzy to nie jedynie ponadplanowej pracy, lecz także smutku z pozbywania się ukochanych egzemplarzy. Do tego nazbyt duże zagęszczenie w ogródku zwiększa niebezpieczeństwo wystąpienia na roślinkach chorób.
Roślinki dobiera się pod względem rozmiaru. Ogromne drzewa drzewa i krzewy owocowe posadzone w małym ogródku po pewnym czasie wyprą inną roślinność, zmniejszą powierzchnię użytkową i na dodatek będą kiepsko wyglądały.
01-06-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.