O jakich sprawach nie zapominać zakładając trawnik? Co jest najważniejsze? Jakiego typu czynności musimy podejmować?

Założenie trawnika to niezwykle konieczny etap w każdym z ogrodów. Od tego, jak zostanie to przeprowadzone zależne jest naprawdę sporo, na pewno to, czy trawa będzie odpowiednio rosła i będzie prezentować się estetycznie.


O jakich sprawach trzeba w tej dziedzinie paMiętać, jaka powinna być kolejność prac? Co w sytuacji, gdy sobie z określonym zadaniem nie radzimy lub nie znajdujemy na niego czasu?


Najbardziej właściwy okres na założenie trawnika to kwiecień i maj, ale oczywiście nie chodzi jedynie o to, aby posiać trawę, a później regularnie ją podlewać. O idealnym trawniku warto już pomyśleć przed sianiem, bo teren powinien być idealnie przygotowany. Początkowo należy sprawdzić glebę. Dobrze pamiętać, że najlepsza nawierzchnia to odpowiednio przepuszczalna gleba gliniasto-piaszczysta o grubości 20-30 cm.


Pod nią natomiast musi być odpowiednio przepuszczalne podglebie. Na takim terenie musimy poczynić właściwe prace, oczyścić go z kamieni, liści i roślin, a jednocześnie ewentualnych śmieci. W następnym kroku warto przekopać ziemię, najlepiej na wysokość szpadla, dokładnie odwracając. Jeszcze przed zasianiem warto zasilić glebę nawozem do trawników.


zakładanie trawników wrocław
Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Röben Polska Sp. z o.o.


Polecamy też

Jeżeli konieczna nam kostka granitowa Dolny Śląsk ma szansę nam ją zaproponować

kopalnia granitu Borów
Autor: Matteo Doni
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Skoro granit wykorzystywany będzie do różnych produkcji, to możemy być przekonani, że zainteresowanie na niego cały czas okazuje się być wysokie. Dlatego musimy wiedzieć, gdzie powinniśmy się udać, by dostać jego znaczniejsze ilości i to w przystępniejszej kwocie.


Czy zainteresuje nas kostka granitowa Dolny Śląsk ma właściwe propozycje


Kiedy chcemy coś kupić, to zawsze powinniśmy się orientować, gdzie znajdziemy najlepsze propozycje.


projektowanie
Autor: Greber


Po tym możemy wysiać nasiona, najkorzystniej to zrobić podczas bezwietrznej, dość ciepłej, wilgotnej pogody.


Te wszystkie etapy jesteśmy w stanie oczywiście zrobić samodzielnie, lecz jak pragniemy mieć pewność, iż będzie to dobrze wykonane, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów, a jeśli zakładanie trawników Wrocław to najlepsze miejsce, by znaleźć właśnie tego typu firmę, która się tym zajmuje.
04-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.