O jakich sprawach nie zapominać zakładając trawnik? Co jest najważniejsze? Jakiego typu czynności musimy podejmować?

Założenie trawnika to niezwykle konieczny etap w każdym z ogrodów. Od tego, jak zostanie to przeprowadzone zależne jest naprawdę sporo, na pewno to, czy trawa będzie odpowiednio rosła i będzie prezentować się estetycznie.


O jakich sprawach trzeba w tej dziedzinie paMiętać, jaka powinna być kolejność prac? Co w sytuacji, gdy sobie z określonym zadaniem nie radzimy lub nie znajdujemy na niego czasu?


Najbardziej właściwy okres na założenie trawnika to kwiecień i maj, ale oczywiście nie chodzi jedynie o to, aby posiać trawę, a później regularnie ją podlewać. O idealnym trawniku warto już pomyśleć przed sianiem, bo teren powinien być idealnie przygotowany. Początkowo należy sprawdzić glebę. Dobrze pamiętać, że najlepsza nawierzchnia to odpowiednio przepuszczalna gleba gliniasto-piaszczysta o grubości 20-30 cm.


Pod nią natomiast musi być odpowiednio przepuszczalne podglebie. Na takim terenie musimy poczynić właściwe prace, oczyścić go z kamieni, liści i roślin, a jednocześnie ewentualnych śmieci. W następnym kroku warto przekopać ziemię, najlepiej na wysokość szpadla, dokładnie odwracając. Jeszcze przed zasianiem warto zasilić glebę nawozem do trawników.


zakładanie trawników wrocław
Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Röben Polska Sp. z o.o.


Polecamy też

Jeżeli konieczna nam kostka granitowa Dolny Śląsk ma szansę nam ją zaproponować

kopalnia granitu Borów
Autor: Matteo Doni
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
granit stosowany jest do różnych produkcji, to mamy szansę być przekonani, że zapotrzebowanie na niego cały czas będzie spore. Dlatego musimy powiedzieć, w jakie miejsce powinniśmy się wybrać, aby otrzymać jego znaczniejsze ilości i to w korzystnej kwocie.


W jakiej kwocie okazuje się być proponowana kostka granitowa Dolny Śląsk ma szansę nam przedstawić propozycję


Kiedy pragniemy coś nabyć, to wciąż powinniśmy się zorientować, gdzie odnajdziemy najlepsze oferty.


projektowanie
Autor: Greber


Po tym możemy wysiać nasiona, najkorzystniej to zrobić podczas bezwietrznej, dość ciepłej, wilgotnej pogody.


Te wszystkie etapy jesteśmy w stanie oczywiście zrobić samodzielnie, lecz jak pragniemy mieć pewność, iż będzie to dobrze wykonane, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów, a jeśli zakładanie trawników Wrocław to najlepsze miejsce, by znaleźć właśnie tego typu firmę, która się tym zajmuje.
04-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.