Prawidłowe odżywianie zwierząt. Co powinny jeść zwierzaki, żeby okazały się szczęśliwe oraz silne?

Odpowiednie odżywianie zwierząt nie należy do najprostszych kwestii. Mimo że pragniemy dla naszych zwierzaków jak najlepiej, to nierzadko nieświadomie robimy błędy żywieniowe, dając im karmy, które są dla nich wręcz szkodliwe.


Czym więc powinniśmy karmić nasze zwierzaki, żeby w dobrym zdrowiu dożyły późnych lat?


pielęgnacja


Jeśli chodzi o odżywanie kotów, to w szczególności najistotniejszą kwestią, o jakiej należy pamiętać jest to, że są to zwierzęta mięsożerne.

W przypadku, kiedy musisz przestudiować taką problematykę też pod innym kątem, przeczytaj więcej na portalu (http://www.zielonastrefa.net/pielegnacja-ogrodow-warszawa/), ponieważ on również ją przedstawia.

Niestety, wielu wytwórców karm zdaje się zapominać o tym, tworząc swe karmy w szczególności w oparciu o zboża różnego rodzaju, ryż oraz kukurydzę. W dłuższym czasie jest to wręcz niezdrowe dla kotów. Chcąc odpowiednio karmić owe zwierzęta, należy wybrać karmy oparte w przynajmniej osiemdziesięciu procentach na mięsie, a nie produktach z roślin. Najlepiej jest także przynajmniej dwa lub trzy razy miesięcznie dawać kociakom kawałki gotowanego mięsa.


Jeżeli idzie natomiast o konie, dobrze jest dawać również wysokowartościową paszę polecaną przez wykwalifikowanych hodowców tych pięknych zwierząt. W wypadku natomiast, kiedy koń ma niestety problemy z żołądkiem, gdy chcemy wyregulować mu układ trawienny albo po prostu chcemy podać mu innego rodzaju pokarm dla urozmaicenia, dobrze dać mesz, to znaczy dietetyczną paszę dla koni, zrobioną z siemienia lnianego a także parzonego owsa.


Polecamy też

Z jakiego powodu naprawdę warto jest nabyć taki produkt jak dobra siatka do siatkówki?

siatka do siatkówki
Autor: anne arnould
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach większość ludzi szczęśliwie kładzie niezwykle duży akcent na utrzymywanie zdrowego sposobu istnienia. Tak jak mówi znane wszelakim powiedzenie: ruch to dobre samopoczucie.


Jak z kolei żywić psy? Należy mieć na uwadze, żeby unikać raczej domowego jedzenia.


Pozostałości z obiadu czy kolacji naprawdę nie są wartościowym pożywieniem dla psiaków. Należy także pamiętać, by nie podawać owym zwierzakom, szczególnie małym rasom, ugotowanych kości, ich zjedzenie może niestety zakończyć się nawet tragedią.

Gdy już przeanalizujesz zamieszczony tutaj artykuł, równie absorbująca będzie ta oryginalna witryna (https://www.clarias.pl/napowietrzanie-c-129_705.html), ponieważ posiada zbliżone dane na prezentowany temat.

/J]
13-01-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.