Prawidłowe odżywianie zwierząt. Co powinny jeść zwierzaki, żeby okazały się szczęśliwe oraz silne?

Odpowiednie odżywianie zwierząt nie należy do najprostszych kwestii. Mimo że pragniemy dla naszych zwierzaków jak najlepiej, to nierzadko nieświadomie robimy błędy żywieniowe, dając im karmy, które są dla nich wręcz szkodliwe.


Czym więc powinniśmy karmić nasze zwierzaki, żeby w dobrym zdrowiu dożyły późnych lat?


Polecamy też

Urządzenia do grzania

zraszacze
Panelowe płyty do ogrzewania są grzejnikami bezpośrednimi, które pracują na zasadzie emitowania ciepła w promieniowaniu podczerwonym.


Wiązka podczerwieni pośrednio ociepla powietrze siłą tarcia w całym pomieszczeniu. Najważniejszym jest zjawisko powtórnego przekazania ciepła do pomieszczenia, które skupia się w ścianach, podłogach, oraz sufitach.


pielęgnacja


Jeśli chodzi o odżywanie kotów, to w szczególności najistotniejszą kwestią, o jakiej należy pamiętać jest to, że są to zwierzęta mięsożerne.

Sprawdź tu - więcej zobaczysz w tekście, który znajdziesz na tamtej stronie. To są analogiczne materiały, zatem zapewne je także przekonasz się za ciekawe!

Niestety, wielu wytwórców karm zdaje się zapominać o tym, tworząc swe karmy w szczególności w oparciu o zboża różnego rodzaju, ryż oraz kukurydzę. W dłuższym czasie jest to wręcz niezdrowe dla kotów. Chcąc odpowiednio karmić owe zwierzęta, należy wybrać karmy oparte w przynajmniej osiemdziesięciu procentach na mięsie, a nie produktach z roślin. Najlepiej jest także przynajmniej dwa lub trzy razy miesięcznie dawać kociakom kawałki gotowanego mięsa.


Jeżeli idzie natomiast o konie, dobrze jest dawać również wysokowartościową paszę polecaną przez wykwalifikowanych hodowców tych pięknych zwierząt. W wypadku natomiast, kiedy koń ma niestety problemy z żołądkiem, gdy chcemy wyregulować mu układ trawienny albo po prostu chcemy podać mu innego rodzaju pokarm dla urozmaicenia, dobrze dać mesz, to znaczy dietetyczną paszę dla koni, zrobioną z siemienia lnianego a także parzonego owsa.


Jak z kolei żywić psy? Należy mieć na uwadze, żeby unikać raczej domowego jedzenia.


Pozostałości z obiadu czy kolacji naprawdę nie są wartościowym pożywieniem dla psiaków. Należy także pamiętać, by nie podawać owym zwierzakom, szczególnie małym rasom, ugotowanych kości, ich zjedzenie może niestety zakończyć się nawet tragedią.
09-08-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.