Czy warto wybrać się do Rzeszowa? Jakie rzeczy powinniśmy tam obejrzeć? Jakie są największe atrakcje?

Rzeszów to 200-tysięczne miasto, jakie zajmuje obszar 116, 32 kilometrów kwadratowych. Zlokalizowane jest po obu stronach Wisłoka, na skrzyżowaniu ważnych szlaków europejskich komunikacji drogowej, lotniczej oraz kolejowej. Do granicy z Ukrainą jak również Słowacją jest bardzo blisko, około dziewięćdziesięciu kilometrów, zaś Międzynarodowe Lotnisko posiada połączenia z wieloma państwami. Rzeszów to również najważniejszy ośrodek przemysłowy, studencki jak i kulturalny w Polsce Południowo-Wschodniej. Do tego miasta przybywa bardzo wielu gości, przykładowo do hotel Rzeszów centrum, gdyż jest tam niezliczona ilość atrakcji.


noclegi w Rzeszowie
Galeria w Hotelu - Rzeszów

Rzeszów jest bardzo przyjazny dla turystów, bo oprócz najlepiej przygotowanej bazy gastronomiczno-hotelarskiej, znaleźć można cała masa możliwości, żeby atrakcyjnie spędzić czas. Są więc trasy rowerowe, korty czy kręgielnie. W Rzeszowie mają miejsce liczne wydarzenia kulturalno-sportowe na Rynku, które wabią amatorów dobrej zabawy.To naprawdę ładne miasto, wiele w nim uroku oraz wyjątkowego klimatu, doskonale łączy w sobie tradycję i dostojeństwo zabytków z nowoczesnym podejściem do świata.

Gdy będziemy w Rzeszowie nie możemy na pewno zapomnieć o odwiedzeniu rynku. Jest tam główny plac Starówki, na którym mieści się zabytkowa studnia z XVII wieku. Dziś Rynek różni się trochę od pierwotnego XV-wiecznego wyglądu, bo jedynie trzy pierzeje zabudowane są kamienicami, jakie w ciągu wieków były przebudowywane. Są tam dzisiaj hotele, miejsca gdzie można dobrze zjeść oraz puby. Jedną z ciekawszych jest kamienica numer 19.


zabytki w Rzeszowie
Autor: jmv
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sprawdź noclegi w Rzeszowie -
Odkryte w piwnicach resztki ceglano-kamiennych murów jak i sklepień, które możemy obejrzeć w PTT, pozwalają określić początki powstania tej zabudowy na przełom piętnastego oraz szesnastego wieku. W letnie wieczory niedaleko ratusza można podziwiać koncerty znanych wokalistów jak i grup muzycznych.

Nie zwlekaj, tylko jeżeli masz ochotę poznać prezentowany temat, obejrzyj więcej (https://hotelkamieniczka.pl/catering/) a zapewne zdobędziesz świeże informacje na ten wątek.

W trakcie całego sezonu w Rzeszowie jest naprawdę wielu turystów, całe szczęście baza hotelowa jest wciąż lepsza, a tego typu miejsca hotel Rzeszów galeria zasługują na szczególne wyróżnienie i warte są odwiedzin. Kolejny raz kiedy będziemy zastanawiać gdzie wybrać się na jakiś ciekawy wyjazd, weźmy pod uwagę to wyjątkowe miasto na wschodzie naszego kraju. Idealnie się sprawdzi również na krótszy weekendowy wypoczynek.Warto zainteresować się ofertą
12-12-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.