Smakowita i zdrowa karma dla kotów, czyli na co postawić: gotowe saszetki lub domowa kuchnia?

Mimo tego, że koty to specyficzne stworzenia, mają swoich wiernych fanów. Nie bez powodu zwykło się mawiać, iż to nie człowiek jest właścicielem kota, tylko kot ma swojego człowieka. Jeśli raz zdecydujemy się na to, aby wziąć pod swoje skrzydła milusińskiego czworonoga, już zawsze zostaniemy ich „niewolnikami”. Jak należycie zadbać o pożywienie naszego kiciusia? O czym musimy wiedzieć, aby uchronić się od niechcianych błędów? Przyjrzyjmy się tej sprawie bardziej dokładnie.

Nikt z nas nie chciałby często jeść w restauracjach typu fast food. Każdy także pragnie dostawać urozmaicone posiłki. Podobnie jest w przypadku kotów. Karma dla kotów powinna być odpowiednio zbilansowana. Nie zapominajmy o tym, że żywienie zwierzaków ma spory wpływ na ich samopoczucie a także zdrowie. W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o tym, żeby dokładnie sprawdzić skład karmy oraz jej wartość energetyczną. Gotowa karma dla kotów, na opakowaniu której producent nie podał ilości i rodzaju mięsa, nie powinna nas zainteresować. Analogicznie powinno się stać w wypadku, kiedy uda nam się przeczytać na opakowaniu, że w skład karmy wchodzą produkty pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego. Sporo ludzi uważa, że pod słowami: „produkty pochodzenia zwierzęcego” mieści się mięso.

Zobacz: (3,155,).aspx.

Nic bardziej mylnego. „karma czy karmiąc jedzenie acanakty pochodzenia zwierzęcego” to przede wszystkim zmielone kości, błony, skóra a także tkanka łączna. Nie brzmi smakowicie, prawda? Nie serwujmy takich wątpliwych smakołyków naszym kochanym zwierzakom. Decydując się na posiadanie milusińskiego czworonoga, trzeba mieć na uwadze fakt, że jego utrzymanie kosztuje. Nie oszczędzajmy zatem na pokarmie, ponieważ nie doprowadzi to do niczego dobrego. Boleśnie będziemy mogli się przekonać o zasadności stwierdzenia „Chytry dwa razy traci”, kiedy przyjedzie nam zapłacić niemały rachunek za leczenie weterynaryjne.

karma dla kotów
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Karma dla kotów powinna dostarczyć wszystkich potrzebnych składników odżywczych, czyli witamin i składników mineralnych. Jeżeli nie cierpimy na brak czasu, wówczas możemy się pokusić o samodzielne przygotowywanie jedzenia dla naszego kotka. W efekcie zyskamy pewność, iż serwowane składniki są najwyższej jakości a przede wszystkim zdrowe. Taka karma dla kotów na pewno zadowoli nasze kociaki. Bezproblemowo możemy ją podzielić na małe porcje i trzymać w lodówce.

Jeżeli samodzielnie pragniemy karmić naszego kota, nie zapominajmy o tym, aby zakupić suchą karmę. Z jakiego powodu? Przede wszystkim taka karma dla kotów często zawiera składniki odkłaczające. To bardzo istotne w przypadku kotów, jakie uwielbiają lizać swoje futerka. Nie tylko ludzie muszą zachowywać odpowiednio zbilansowaną dietę. Podobnie jest w przypadku zwierząt (sprawdź koniecznie - hurtownia artykułów dla zwierząt) domowych. Odpowiednia karma dla kotów to podstawa!

Szczegóły tutaj:


Polecamy też

Dlaczego warto używać liny do ćwiczeń i jakie istnieją jej typy?

liny do ćwiczeń
Autor: Siesta
Zaczerpnięte z: Myin.pl
W obecnych dniach niemało osób przykłada dużą wagę do utrzymywania odpowiedniego stylu życia. Jak powszechnie jest wiadome, ruch to dobre samopoczucie. Tego typu właściwe żywienie, choć bez wątpliwości jest niezwykle ważne, to jednak nie wystarczy.


Dlatego także dobrze jest posiadać w domu różne przyrządy do ćwiczeń różnorodnych partii swojego ciała.
24-06-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.