Dla każdego coś (w)SPAniałego - metoda na zdrowie oraz urodę

Pielęgnowanie krasy i dbałość o zdrowie, a coraz to częściej także o dobre samopoczucie klientów jak też klientek, oto zadanie nowoczesnych ośrodków odnowy biologicznej. Nim jednakże pospiesznie wykupimy drogi pakiet usług albo pobyt w dowolnym ośrodku ze słowem "SPA" w tytule bądź na odwrót - skreślimy takowe propozycje w przeświadczeniu, iż to rozrywka dla naiwnych i bogaczy, sprawdźmy, co polskie SPA rzeczywiście posiadają do zaoferowania.

Basen w SPA
Autor: Lizzie Benton
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nazwa SPA to skrót czerpiący najprawdopodobniej od łacińskiego "Sanus per aquam", co znaczy dosłownie "zdrowy poprzez wodę". O pożytkach płynących z mineralnych a także gorących źródeł, sprzyjających zdrowiu, urodzie a także dobremu samopoczuciu, wiedzieli już dawni Rzymianie. W ich cieplicach toczyło się nie wyłącznie życie towarzyskie, ale także dyplomatyczne oraz biznesowe. Publiczne łaźnie rzymskie zapraszały do baseników z zimną oraz gorącą wodą, łaźni parowych, gabinetów masażu a także pokoi do odpoczynku. Cieplice funkcjonowały w samym Rzymie (jak słynne Termy Karakalli) czy w granicach w szerokim zakresie pojętego imperium.

Polecamy też

Doskonale wyposażone spa dzięki jakim można wpłynąć na kondycję zdrowotną a także na samopoczucie.

hotelowy basen
Autor: amateur photography by michel
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie brakuje miłośników idealnie uposażonych gabinetów spa dzięki którym można wpływać korzystnie na stan zdrowia i na psychikę. Dlatego również w Polsce wyłania się znacznie więcej takich salonów.


Tak jak starożytni kochali wodę a także wodne zabiegi, tak późniejsze pokolenia miały do nadmiernej higieny spory dystans. Moda na leczenie wodą powróciła znowuż w XVIII oraz XIX wieku. Do wód, a więc kurortów korzystających z leczniczych własności mineralnych oraz gorących źródeł albo nawet nadmorskich fal, tłumnie ciągnęli nie jedynie kuracjusze nawiedzani cielesnymi dolegliwościami. "Bywanie" w tych miejscach było zwyczajnie w dobrym tonie.

Pragniesz poznać inne podobne praktyczne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj (http://fryzjerwnecie.pl/12-kosmetyki-fryzjerskie), a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Odpoczywać i pielęgnować ciało oraz ducha jeździła też elita, a z zagranicznymi uzdrowiskami rywalizowały polskie: Krynica oraz Nałęczów.
Dzisiaj miejsce minionych sanatoriów zajęły dokładnie przybierające różną formę - od współczesnych salonów i luksusowych hoteli, po pływające obiekty na statkach - Gabinety odnowy biologicznej - doczytaj . Przybytki owe oferują zabiegi poparte współczesnymi technologiami a także czerpiące z tradycji kultur ze wszystkich szerokości geograficznych.

Czy warte swojej ceny? Żeby skorzystać z oferty SPA, w ogóle nie trzeba jechać daleko. Obiekty mienione najlepsze day SPA, urban SPA lub miejskimi SPA znajdują się w większych miastach i oferują swe usługi w trybie dziennym, bez opcji korzystania z miejsc noclegowych. Aby odnaleźć SPA w pobliżu miejsca swojego zamieszkania można wbić w przeglądarkę sformułowanie: najlepsze day spa - hotel zakopane spa - czy najlepsze solarium.

Więcej na ten temat:
29-06-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.