Niecodzienni pupile są coraz częstszym widokiem w polskich domach. Ich obecność wymaga jednak dobrego przygotowania.

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma… Tak przed laty w swoim wielkim szlagierze spiewał dziecięcy zespół Fasolki. Trudno się z tym nie zgodzić. Przeważająca większość z nas oddaje się jakiejś pasji i jest w stanie poświęcić dla niej naprawdę dużo.
fotogram - zwierzęta
Autor: Instytut Kulturoznawstwa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czasem bywa jednak tak, że nasz konik jest na tyle oryginalny|nasze hobby jest tak osobliwe, że nie znajduje zrozumienia wśród innych ludzi. Idealnym przykładem tego typu zainteresowań jest hodowla - ( separator gnojowicy ) niebezpiecznych i egzotycznych gatunków zwierząt. W obecnych czasach posiadanie pieska, kota, papug czy rybek nikogo nie zaskakuje, a wielbiciele domowych pupili są traktowani z dużym szacunkiem i życzliwością. Na tak pozytywne reakcje nie mogą liczyć właściciele gadów, płazów czy groźnych pajęczaków, którzy trzymają swoich ulubieńców w mieszkaniach. Ludzie nie mogą zrozumieć, dlaczego ktoś przedkłada niebezpiecznego węża czy pająka nad puszystego kota.

Polecamy też

Dokąd w góry z dzieckiem, czy to rozsądne

góry - widok
Autor: Ruben Holthuijsen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jakie góry są dobre na wyjazd z maluchem, które szlaki dobrać, atrakcje dla maluchów w górach, polecone noclegi przyjazne dzieciom - w Karkonoszach, Gorcach, Beskidach, Tatrach. Na pytanie, czy dobrze jest pojechać z maluchem w góry, nasza zdecydowana odpowiedź brzmi: jak najbardziej! A jeżeli frapujecie się, które góry wybrać na podróż z dzieckiem: niemowlęciem, 2-latkiem, kilkulatkiem albo nastolatkiem - spróbujemy pomóc Wam i coś podpowiedzieć. Znajdziecie tu tak stosowne dla dziecka marszruty w górach (również z wózkiem albo nosidełkiem), jak i mnóstwo atrakcji dla dzieci, które oferują przeróżne rejony górskie.


Płaz czy gad nie zaaportuje patyka, nie wskoczy nam na kolana, nie zamerda ogonem i w żaden sposób raczej nie okaże nam swojego oddanie. Hodowla tego typu zwierząt może się więc wydawać irracjonalne. A jednak pasjonatów małych i często groźnych stworzeń wcale nie brakuje. W mieszkaniach trzymane są przeróżne owady, gady, płazy i pajęczaki. W związku ze sporym zainteresowaniem, jakim cieszą się legwany, pytony, tarantule czy ptaszniki, na rynku zaczęły powstawać sklepy z akcesoriami dla początkujących i doświadczonych hodowców. Specjalistyczny sklep terrarystyczny musi mieć w swojej ofercie akwaria i terraria różnej wielkości, a także wiele gatunków roślin oraz piaski i korzenie do zagospodarowania ich wnętrza. Wielkie znaczenie ma również kwestia oświetlenia. Gady, które w przyrodzie często wylegują się na słońcu, w domowym terrarium nie mają na to szans. Na szczęście dzięki dzisiejszej technice jesteśmy w stanie zapewnić żółwiom i jaszczurkom odpowiednią dozę promieni słonecznych.
Jeśli chcemy utrzymać naszych pupili w dobrym zdrowiu i cieszyć się ich obecnością przez długie lata lampa UVB to absolutnie konieczny zakup - oferta lamp UVB. Jak widać hodowla niespotykanych gatunków zwierząt to oryginalne i dość drogie hobby. Wybudowanie i urządzenie „mieszkanka” dla jednego węża często kosztuje kilka tysięcy.naciśnij tutaj najlepsza karma dla kota najlepsza karma dla kotaDla prawdziwych pasjonatów nie stanowi to jednak żadnej przeszkody.
25-06-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.