Ogród w nowoczesnym, czyli nieco nietuzinkowym wydaniu - interesujące wskazówki dla pań, które chcą trochę zmienić otoczenie domu

Początek wiosny to rzecz jasna czas wzmożonej pracy w ogrodzie lub przydomowym ogródku. Okopywanie rabatek, sadzenie cebulek, nawożenie czy wysiew nasion - to tylko niektóre obowiązkowe prace. Zima jest okresem stagnacji, ale wiosna do najlepszy czas na wprowadzenie zmian.

Kiedy jedni powiększają rabatkę z nasturcjami i projektują skalniaki, to drudzy budują niewielką szklarnię w rogu działki. Tego typu przedsięwzięcia w zasadzie nie są zbyt radykalne przełomem, lecz czasami są najzwyczajniej w świecie potrzebne. Z kolei jeżeli ktoś chce tego roku zrealizować o dużo śmielsze bądź bardziej oryginalne pomysły, to parę podpowiedzi staje się na wagę złota.

Polecamy też

Pielęgnowanie drzew owocowych albo iglastych to zajęcie dla osób, które są po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

ogród
Autor: e-ogrody.com
Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych kobiet, które kochają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie bywa miłe, jeżeli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie cebulek tulipanów bądź grabienie liści jesienią to czynności, które kojarzyć się mogą z wypoczynkiem. Panowie, którzy pracują umysłowo po prostu marzą o tym, aby popracować fizycznie, a lekki wysiłek jest dla nich nawet wskazany.


ogórd, dom
Autor: www.flickr.com
Zaczerpnięte z: www.flickr.com
Osłonami na balkon najczęściej zainteresowani są ci, którzy mają niewielkie mieszkania w dziesięciopiętrowcach. Równie mały balkonik z pewnością warto chronić przed wiatrem czy słońcem, zwłaszcza kiedy czyta się tam czasopisma. Tymczasem posiadacze domów parterowych mogą łatwo urozmaicić wygląd własnego ogrodu kupując osłony balkonowe z ciekawymi nadrukami - w tym przypadku pospolita osłona staje się intrygującą ozdobą balkonu. Innym nietuzinkowym pomysłem jest wyodrębnienie niedużej przestrzeni na terenie parceli - płot lamelowy bardzo dobrze sprawdzi się tu jako ogrodzenie- Solidne przęsła będą chronić biesiadników przed wzrokiem ciekawskich przechodniów.

W powszechnej opinii to kwiaty stają się najpiękniejszą ozdobą ogrodu. Jednakże czy można podać choćby jeden sensowny argument, który odwiódłby zagorzałego ogrodnika pasjonata od posadzenia warzyw w doniczkach? Na pewno nie. W naszych kuchniach od dłuższego czasu rosną w misach świeże przyprawy, bazylia albo kolendra. Dlaczego zatem nie przenieść takiej praktyki do ogródka.

ogródek przy domu
Autor: Madalina Ungur
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nasiona warzyw najczęściej lądują na uprzednio przygotowanych grządkach, ale niektóre z nich możemy bez obaw posiać w donicach poustawianych wzdłuż ścian budynku mieszkalnego bądź nawet na werandzie. Kwiaty - hurtownia kwiaty sztuczne - roślin strączkowych ślicznie się prezentują, chociaż i doniczki plastikowe z niewielkimi pomidorami prezentują się zjawiskowo, zwłaszcza w dobrze pomyślanych aranżacjach- .

Ogrodnictwo to wielkie zamiłowanie wielu Polaków. I pomimo tego że poradniki proponują niemało interesujących pomysłów, to niekiedy warto liczyć przede wszystkim na swoją pomysłowość. Jedynie wtedy będzie się czuło stuprocentową satysfakcję, gdy konkretna realizacja zachwyci gości.
01-04-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.