Doskonały pomysł na taras galerię

Już niedługo wiosenny czas, co za tym idzie okres grillowych posiedzeń i przebywania na świeżym powietrzu. Idealnym miejscem do takich spotkań jest duży przydomowy taras. Zależnie od od naszych pasji, ulubionych form spędzania wolnego czasu, możemy w odpowiedni sposób zaplanować przestrzeń tarasu tak, by znalazło się na nim miejsce do wypoczynku i relaksu, ale też do zabawy z milusińskimi.
relaks na tarasie
Autor: Juan de Dios Santander Vela
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wybierając meble pamiętajmy, by były z tworzywa łatwego w zachowaniu czystości – plastiku, lakierowanego drewna, czy metalu. Muszą być jeszcze odpowiednio ciężkie, by byle powiew nie zabrał ich na ogród sąsiada. Meble to jeden z ważniejszych elementów jeśli chodzi o jak zaaranżować taras (zobacz lampy do ogrodu) galerię.

wejście na taras
Autor: Atsushi Boulder
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na tarasie przygotujmy trzy obszary. Pierwszą niech będzie strefa wypoczynku i spotkań ze znajomymi. Przyda nam się tu komfortowy komplet wypoczynkowy z poduchami i pledami. Pomyślmy o takim, na którym wygodnie zmieści się sześć osób. Świetnie zaprezentują się meble ratatanowe bądź wiklinowe, do których dobierzemy ławę. Możemy także kupić tradycyjny stół z krzesłami, na które położymy wygodne poduchy.

Inną strefą, którą warto zaplanować, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci, to kącik do zabawy dla nich. Tutaj warto położyć ciepły i duży pled, na którym rozsypiemy zabawki naszych dzieci. W tym miejscu doskonale sprawdzą się dwie większe skrzynie, gdzie wrzucimy zabawki. Nakryjemy je i będą osłonięte przed deszczem.

Maj to chwile grillowych spotkań. Z tego powodu warto zaplanować nieduży kącik, w którym ustawimy grilla i będziemy mogli grillować do woli nasze ulubione szaszłyki i inne potrawy. Pozostaje sprawa wyboru grilla – możemy wybudować palenisko z kominem, albo zakupić nieco bardziej rozbudowaną wersję stalowego. Przydadzą się także drewniane grillowe sztućce do przekładania kiełbasek.


Polecamy też

Dalekie podróże okazują się naprawdę ciekawe, może kolejny urlop spędzisz na Bali?

Bali
Autor: Frontierofficial
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z roku na rok dalekie wyprawy radują się pośród Polaków coraz większym powodzeniem. Powodowane jest to w dużej mierze łatwością podróżowania po świecie, jak też zmniejszeniem kosztów zagranicznych wczasów w stosunku do wypoczynku w Polsce. Oczywiście na ekskluzywne wczasy w dalekim zakątku świata trzeba zagospodarować znaczniejsze sumy, ale wielokrotnie urlopowicze są skłonni inwestować większe fundusze raz na parę lat oraz przeżyć wspaniałą przygodę.

Całości gustu dodadzą skrzynki z ładnymi kwiatkami, konewki i kolorowe pledy do okrycia, gdy wieczór zrobi się zimniejszy.
13-10-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.