Doskonały pomysł na taras galerię

Już niedługo wiosenny czas, co za tym idzie okres grillowych posiedzeń i przebywania na świeżym powietrzu. Idealnym miejscem do takich spotkań jest duży przydomowy taras. Zależnie od od naszych pasji, ulubionych form spędzania wolnego czasu, możemy w odpowiedni sposób zaplanować przestrzeń tarasu tak, by znalazło się na nim miejsce do wypoczynku i relaksu, ale też do zabawy z milusińskimi.
relaks na tarasie
Autor: Juan de Dios Santander Vela
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wybierając meble pamiętajmy, by były z tworzywa łatwego w zachowaniu czystości – plastiku, lakierowanego drewna, czy metalu. Muszą być jeszcze odpowiednio ciężkie, by byle powiew nie zabrał ich na ogród sąsiada. Meble to jeden z ważniejszych elementów jeśli chodzi o jak zaaranżować taras (zobacz lampy do ogrodu) galerię.

wejście na taras
Autor: Atsushi Boulder
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na tarasie przygotujmy trzy obszary. Pierwszą niech będzie strefa wypoczynku i spotkań ze znajomymi. Przyda nam się tu komfortowy komplet wypoczynkowy z poduchami i pledami. Pomyślmy o takim, na którym wygodnie zmieści się sześć osób. Świetnie zaprezentują się meble ratatanowe bądź wiklinowe, do których dobierzemy ławę. Możemy także kupić tradycyjny stół z krzesłami, na które położymy wygodne poduchy.

Inną strefą, którą warto zaplanować, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci, to kącik do zabawy dla nich. Tutaj warto położyć ciepły i duży pled, na którym rozsypiemy zabawki naszych dzieci. W tym miejscu doskonale sprawdzą się dwie większe skrzynie, gdzie wrzucimy zabawki. Nakryjemy je i będą osłonięte przed deszczem.

Maj to chwile grillowych spotkań. Z tego powodu warto zaplanować nieduży kącik, w którym ustawimy grilla i będziemy mogli grillować do woli nasze ulubione szaszłyki i inne potrawy. Pozostaje sprawa wyboru grilla – możemy wybudować palenisko z kominem, albo zakupić nieco bardziej rozbudowaną wersję stalowego. Przydadzą się także drewniane grillowe sztućce do przekładania kiełbasek.


Polecamy też

Prosta droga do bogactwa

firma - wizerunek
Autor: Gobierno Aguascalientes
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Oszczędzanie jest to nader ważna sprawa, niestety nierzadko bagatelizowana.


Jak powiadają specjaliści, słabo rozwinięta jest u nas tzw. kultura oszczędzania.

Całości gustu dodadzą skrzynki z ładnymi kwiatkami, konewki i kolorowe pledy do okrycia, gdy wieczór zrobi się zimniejszy.
13-10-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.