O czym dokładnie powinno się pamiętać biorąc zwierzę do domu, co będzie do tego konieczne.

Posiadanie zwierzaka będzie się wiązać z wzięciem za niego odpowiedzialności. Niestety niektóre osoby o tym zapominają, traktując zwierzę jak jedną z zabawek, którą można zwyczajnie wyrzucić gdy już nie będzie potrzebna. I później można zobaczyć rezultaty tego typu decyzji w postaci bezdomnych kotów, psów czy nawet zwierząt egzotycznych.

Buda dla psa
Autor: Dan Harrelson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z tego też powodu zanim ktoś się zdecyduje na zaadoptowanie zwierzęcia, nawet jeśli będzie to najzwyklejszy chomik, to musi pamiętać o tym, że każde zwierzę potrzebować będzie niezbędnego wyposażenia, jedzenia i choć minimalnej opieki. Zwłaszcza na samym początku będzie się to wiązać z pewną ilością wydatków, na szczęście większość przedmiotów można kupić raz i później długo one służą.

Rzecz jasna przy założeniu że wybierze się je dobrej jakości, solidne i wytrzymałe - polecamy. Może się rzecz jasna przytrafić, że w pewnym momencie zwierzę może z niektórych rzeczy zwyczajnie wyrosnąć, przykładowo szelki dla psa (zobacz poduszki dla psa marki hunter) kupione wtedy, gdy był on młody mogą mu nie wystarczyć na resztę życia i gdy trochę podrośnie konieczne będzie zakupienie kolejnych.

Jedną z najbardziej istotnych spraw przy trzymaniu w domu zwierzęcia jest zapewnienie mu pewnej ilości miejsca, w jakim będzie na przebywał na co dzień. W licznych przypadkach nie ma potrzeby kupowania nic specjalnego, gdyż zwierzak sam sobie wybierze swoje ulubione. Tak sprawa się ma na przykład w przypadku psów i kotów trzymanych w mieszkaniu, nie potrzebują one specjalnej klatki, gdyż i tak chodzą tam gdzie chcą. Do kupienia będzie co najwyżej kuweta dla kota, w której będzie on załatwiał swoje potrzeby. Jednak jeżeli taki zwierzak będzie przebywał na zewnątrz, to już mu się ciepły domek przyda, i wtedy kupienie odpowiedniej budy dla psa na pewno będzie konieczne - zakupy na

Za to przy różnego rodzaju gryzoniach będzie jednak trzeba pomyśleć o tym, żeby miały gdzie one przebywać. Pamiętać trzeba przy tym, żeby kupić wyposażenie dobrane wielkością do gatunku zwierzaka, na przykład klatki dla szczura będą się nadawały dla mniejszych zwierzątek, ale z kolei klatka dla chomika albo myszy może być dla szczura za ciasna.
30-04-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.