Przytulny klimat w ogrodzie dzięki funkcjonalnym meblom z technorattanu

W odpowiedni sposób dobrane meble ogrodowe mogą odmienić niemalże każdą ogrodową altankę w przytulne i wygodne miejsce do spędzania wolnych wieczorów pośród przyjaciół i rodziny. Inwestując w meble trzeba jednakże zwrócić uwagę nie tylko na ich zewnętrzną formę, lecz również na wytrzymałość. Jeżeli zależy nam na długim użytkowaniu produktów, technorattan pozostaje najkorzystniejszym wyborem.

meble ogrodowe
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Technorattan to sztuczne tworzywo wykonane z polietylenu, które odznacza się szczególną trwałością i długą żywotnością – jest on odporny na wilgotność, promieniowanie UV i oddziaływanie ekstremalnie wysokich i niskich temperatur. Materiał ten nie wybarwia się wskutek słońca, jak również nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wykazuje on elastyczność i z łatwością wytrzymuje nacisk dużej siły, bez obawy o powstanie nieestetycznych rys i pęknięć. Jeśli więc interesuje nas wyjątkowo trwała sofa technorattan to tworzywo, które powinno nas zaciekawić. Kolejną korzyścią technorattanu jest jego wymiar ekologiczny.


Polecamy też

Meble z technorattau: doskonałą propozycja dla zwolenników rozwiązań wysokiej jakości

ogród na wsi
Autor: Sideshow Bruce
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wśród najróżniejszych rodzajów mebli w ostatnich latach wielką popularnością cieszą się meble z technorattanu. Na chwilę obecną należą one do naprawdę chętnie kupowanych rodzajów mebli ogrodowych. Jakie mają zalety? Czy meble z technorattanu mają również jakieś wady?


Materiał ten świetnie nadaje się do ponownego wykorzystania oraz do poddania procesowi recyklingu, a podczas jego wykonywania nie tworzą się niekorzystne dla przyrody odpady. Technorattan nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji toksycznych czy szkodliwych dla zdrowia, co umożliwia spokojne stosowanie go w pobliżu dzieci i w kontakcie z żywnością. Pielęgnacja technorattanu jest wyjątkowo nieskomplikowana – wystarczy tylko zetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką, aby z łatwością zmyć kurz i inne zabrudzenia. Stylowa, technorattanowa plecionka będzie się niebanalnie prezentować w połączeniu z innymi materiałami – np. ze skórą czy z drewnem – dając meble, które wyróżniają się jeszcze większą elegancją i funkcjonalnością.

ogród
Autor: Nick
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pomimo wszelkich tych korzyści technorattan wciąż nie cieszy się zbyt wielkim powodzeniem. Przyczyną tego jest przede wszystkim wysoka cena produktów wytworzonych z tego materiału. Uwzględniając jednak ich wytrzymałość cena wcale nie jest nieadekwatna, dlatego też warto przemyśleć zakup mebli z technorattanu. Jeżeli interesuje nas trwała, a jednocześnie stylowa sofa technorattan to jedyny właściwy wybór. Poza tym widoczny w technorattanowych meblach styl retro z pewnością nigdy nie przestanie być modny.
15-06-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.