Czy spotkanie o pracę musi być stresująca?

Następny świt i znów wstaje dzień. Ty niekoniecznie masz na to ochotę. Dlaczego? Przypuszczalnie skończyłeś właśnie szkołę wyższą, aspirujesz o praktyki, poszukujesz nowej pracy bądź po prostu znużyła cię już aktualna. Próby dobrego przygotowania się do rozmowy nie dają zadowalających wyników.
Postaramy się rozwiązać istniejący kłopot Rozmowa kwalifikacyjna to etap, który oznacza, że CV oraz list motywacyjny zainteresowały osobę rekrutującą. Teraz wystarczy jedynie zrobić dobre wrażenie. Prosto się mówi, gorzej wykonać. Klasyczna rozmowa kwalifikacyjna trwa zazwyczaj od 20 minut do godziny. Nierzadko może się ona przedłużyć, ze względu na test, o którego wypełnienie zostanie poproszony potencjalny pracownik.

Dobrze wyglądam? Na rozmowę składa się także autoprezentacja przedstawiona w tekście na serwisie , z tej przyczyny należy pamiętać o treści i formie wystąpienia. Zachowanie w trakcie rozmowy zdradza jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy bezproblemowi oraz otwarci. Nerwy nie są naszymi asystentami, jednakże nie można powiedzieć, iż oddziałują zupełnie źle na człowieka.
rozmowa kwalifikacyjna
Autor: jeanbaptisteparis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Stres pobudza adrenalinę, stwarza, iż bardziej nam zależy i w ten sposób staramy się dać z siebie wszystko. Istotne, by w sytuacji drżącego głosu, czy rąk przyznać się do doskwierającego napięcia, np. „Przepraszam, jestem spięty. Wszystko przez to, że tak bardzo zależy mi na Państwa pracy”. Zawsze jest szansa, że rekruter zerknie na nas łagodniejszym okiem.

Polecamy też

Innowacyjne rozwiązania na rynku giełdowym dla przedsiębiorstw, które debiutują

papiery wartościowe
Autor: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
W tym czasie możliwe do wybrania są nowoczesne propozycje na giełdzie dla firm, które debiutują. Nade wszystko muszą je wybrać firmy dopiero rozpoczynające własną działalność, ponieważ nie będą musiały one wiele zainwestować a także ryzykować.


Błędy poznawcze Nierzadko zdarza się, że czujesz się poszkodowany przez osobę rekrutującą. Mimo ich wielkich prób, by dokonywać obiektywnych ocen pretendentów oraz zachowywania konkretnych procedur, które mają na celu zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu, to i tak uważasz, że zostałeś niewłaściwie potrraktowany. Pomyśl może o rozwoju ()!

W CV niczego nie brakuje, a rekrutacja przebiegła całkiem dobrze? Oczywiste staje się, że mogą być za to odpowiedzialne mechanizmy poznawcze. Przykładowo, jesteś kolejnym ocenianym po kilku poprzednikach. Kandydat przed tobą nie wykazał się zbytnio dużymi osiągnięciami, co korzystnie wpływa na opinię o tobie i masz znacznie większe szanse na lepszą ocenę.

Z pewnością przyda Ci się najnowsza wiadomość. Więc kliknij w podany link oraz raduj się wpisem, który z radością dla Ciebie napisaliśmy.

Jednakowo sprawa prezentuje się z efektem pierwszeństwa. Zaobserwowano, że rekruter przecenia informacje, które otrzymał na początku. Często jest tak, iż osoba, która przedstawia się jako pierwsza staje się punktem odniesienia dla pozostałych. jest jeszcze mnóstwo innych błędów, toteż opłaca się przeczytać kilka artykułów w kategorii zanim wybierzemy się na rozmowę kwalifikacyjną.
18-01-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.