Profesjonalne ochronienie unikalności swojego brandu to fundament działań dla dowolnej firmy

Aktualnie każdego roku na rynku powstaje coraz większa liczba zróżnicowanych przedsiębiorstw handlowych oraz wytwórczych.
Każda firma ma swój uniklany znak towarowy albo też inaczej markę.


przykładowe ulotki
Autor: Paul Stainthorp
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jest to znak, jaki odróżnia zarówno towar lub usługę jak i firmę od konkurencji.

Nie ociągaj się! Zachęcamy - kliknij w link i czytaj do woli. Opublikowaliśmy tam dla Ciebie dużo zajmujących postów.

Ochrona znaku towarowego w przypadku dowolnego przedsiębiorstwa ma podstawowe znaczenie. Znak towarowy nie tylko wyróżnia przedsiębiorstwo jest on graficznym przedstawieniem idei firmy oraz unikalności produktu lub usługi. Znaki towarowe, jakie wizualnie są wobec siebie bardzo podobne mogą być potraktowane jako świadome naruszenie przepisów uczciwej konkurencji. Idealnym tego przykładem jest wzorowanie dużej ilości artykułów na logu CocaColi. Ochrona znaku towarowego w Polsce jest obszarem dającym duże pole do manewru. Dlatego ważnym jest posiadanie specjalisty, jaki będzie w stanie efektywnie przeprowadzić odbiorcę przez nawet ostre prawne zakręty. Prawników i kancelarie prawne, jakie specjalizują się w kwestiach autorskich jest się w stanie znaleźć bez większych problemów. Rzetelne zaplecze prawne to aktualnie nie potencjalna opcja, ale zwykła konieczność.
Ochrona znaku towarowego paradoksalnie bywa często spychana na margines przez przedsiębiorców, na negatywne efekty nie trzeba wtedy długo czekać. Brand (zobacz również budowanie świadomości marki) to jedna z najistotniejszych części wizerunku każdej firmy, brak należytej ochrony w tej materii jest zwykłym zbędnym kuszeniem losu.
06-09-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.