Zupełnie niedawno w naszym kraju pojawił się nowy problem.Brak pracowników

Dzisiaj menadżerowie , posiadacze firm tych małych i tych całkiem sporych borykają się z niedostateczną liczbą pracowników. Niestety niż demograficzny i emigracja naszych rodaków do państw zachodnich zrobiły swoje .


Zdarza się, iż na odnalezienie pracownika tracimy tygodnie lub nawet miesiące.


instytucja
Autor: foam
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Polecamy też

Gdzie w górach należy zaplanować nasz urlop?

obrazek - wakacje
Autor: Grzegorz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nieprzerwany bieg w naszej karierze zawodowej może z pewnością powodować znaczne zmęczenie naszych organizmów. W związku z takim stanem spraw rzeczą niezbędną wydaje się być dobry odpoczynek, dzięki któremu odbudujemy utracone siły. Trzeba tymczasem zauważyć, że pomimo posiadania wyjątkowo szerokiej oferty ewentualnych urlopowych miejsc, mamy istotne kłopoty z wybraniem tego w najwyższym stopniu właściwego dla nas.


Ale wcale nie musi tak być. Kołem ratunkowym w takiej sytuacji może okazać się outsourcing pracowniczy, a dokładniej mówiąc pracownicy (zobacz również monitoring w firmie) z Ukrainy zmniejszą ten kłopot. Korzystanie z usług wypożyczonych pracowników bywa bardzo wygodną alternatywą dla spółek posiadających produkcję sezonową, gdyż pracownicy mogą być zatrudnieni tylko w celu wykonania konkretnych prac. To także dobre rozwiązanie dla fabryk produkujących cały rok. Wszelkie zasady współpracy z jednostką świadczącą outsourcing pracowniczy (mądrze jest odwiedzić) mamy możliwość ustalać indywidualnie, niebywale często zdarza się, że w umowie zaznaczamy możliwość przejęcia pracownika. Jednak z zasady pracownik zatrudniony w agencji pozostaje w tej agencji, prace wykonuje dla nas, ale to ona akurat ponosi koszty związane z zatrudnieniem . W wypadku, kiedy w grę wchodzą pracownicy (dalsze informacje) z Ukrainy wówczas agencja zajmuje się oczywiście różnymi pozwoleniami , formalnościami i formą przyjęcia do pracy. Profity więc odnosi każda ze stron.


To właśnie pracownicy z Ukrainy okazują się ogromnie cenieni przez polskich pracodawców.


Bywa tak z tego powodu, że niekorzystna sytuacja za wschodnią granicą sprawia, iż ludzie chętnie przybywają do naszego kraju, gdyż polskie pensje bywają o bardzo dużo większe niż te na Ukrainie.
09-10-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.