Jak prawidłowo rozliczać się z wyjazdów służbowych?

Niektóre zawody wymagają wyjazdów służbowych. Odbywają się one w przeróżnych celach oraz generują odmiennej wielkości koszty. Należy jednak wiedzieć w jaki sposób rozliczyć się z takiego wyjazdu i co nasza firma powinna nam zapewnić.
Jeśli chodzi o pracowników państwowych i samorządowych wszelkie rozliczenia powiązane z wyjazdami zawarte są w rozporządzaniu ministra pracy i polityki społecznej z 19 XII 2002 roku, natomiast w innych zawodach warunki określone są w regulaminie wynagrodzeń lub umowie o pracę. Kiedy żaden z tym dokumentów nie określi tych warunków, wówczas rozporządzenie dotyczy także innych zawodów. Jakie wynagrodzenie musimy dostać, jeżeli wyjeżdżamy służbowo? Głównie będzie to rzecz jasna wynagrodzenie za wykonaną pracę, zwrot kosztów przejazdów, diety, zwrot kosztów bazy noclegowej, poruszania się w obrębie miasta oraz każdej rzeczy, którą udokumentowaliśmy i która była związana z zadaniami służbowymi. Sprawdź na stronę: . Jeśli wykonujemy jakiekolwiek zadania poza miejscem pracy i ponosimy dodatkowe koszty z tym powiązane, również musimy dostać za to wynagrodzenie. Momentami, aby jak najlepiej wykonać dane zadanie, trzeba ponieść dodatkowe koszty, każde z nich też pracodawca powinien zwrócić. Wcześniej wspomniano o dietach. W jakich sytuacjach przysługuje ona pracownikom? Jeśli posiłki nie są wykupione przez pracodawcę, należy się dieta w wysokości 30 złotych na dobę za wykupienie wyżywienia. W dodatku należy pamiętać, że delegacja nie jest to wyłącznie czas wykonania zadania, lecz także przyjazd na miejsce i powrót. Diety nie dostaje pracownik, który jedzie do miejsca swojego zamieszkania i taka, która przebywa w delegacji więcej niż 10 dni, a dodatkowo w dni wolne wyjeżdża do swojego domu. Nie jest istotne w jaki sposób pracownik przyjedzie na miejsce, może korzystać z usługi car rental, czyli czasowego wypożyczenia auta, przyjechać własnym pojazdem, nie tylko samochodem lecz także przykładowo motocyklem. W każdym wypadku pracownikowi należy się zwrot kosztów. Rzecz jasna jeśli płacimy za cokolwiek z własnej kieszeni, każdy wydatek musi posiadać potwierdzenie. Wyłącznie na tej podstawie można przeprowadzić zwrot. Żeby delegacje przynosiły realne efekty, warto zadbać o wygodę swojego pracownika. Jasnym jest, że brak możliwości należytego wypoczynku przełoży się na jakość wykonywania zadań. Należy sprawdzić w jakie miejsce delegujemy pracowników.

To niezły moment, aby zgłębić więcej informacji na opisywany temat - niezbędne będzie jedynie omówienie, które przybliży potrzebne informacje.

Poszukajmy witryny internetowe i aby odnaleźć najlepsze noclegi dla firm albo apartamenty Wrocław opinie, Katowice czy Kraków zapoznajmy się z opiniami. Podobnie warto postąpić w przypadku posiłków. Złe warunki mogą rzeczywiście wpłynąć na jakość pracy, czego z pewnością nie chce dla swojego przedsiębiorstwa żaden z szefów.


Polecamy też

Troszcz się o swojego ukochanego zwierzaka i przeciwdziałaj chorobom

leżący pies
Autor: Christopher "Rice"
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdy kto posiada w swoim mieszkaniu zwierzaka doskonale wie, że jego pielęgnacja często wymaga wiele czasu. Niezależnie czy mamy w posiadaniu kota, psa czy też rybkę należy zagwarantować pupilowi prawidłowe warunki do rozwijania się jak również zadbać o to, by był zdrowy. W zachowaniu dobrego stanu zdrowia naszego zwierzaka pomogą nam różne dostępne w sklepach preparaty oraz akcesoria.
10-09-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.