Mnóstwo przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach próbuje zjednać sobie lojalnych klientów, którzy często będą wracać

Teraz jest tak duża ilość przeróżnych usług oraz artykułów, że każda osoba jest w stanie wybierać i przebierać w asortymencie.
kurs
Autor: Bankenverband - Bundesverband deutscher Banken
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Dlatego niejeden producent czy usługodawca chce się wyróżniać na tle konkurencji i zjednać sobie klienta jako lojalnego odbiorcę.


oświetlenie
Autor: News Oresund
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Nikogo w obecnych czasach nie dziwią już różnego rodzaju programy lojalnościowe, które oferują niemal wszystkie firmy. Możemy zbierać punkty na stacjach paliw i za jakiś czas dostawać za nie jakieś gadżety czy zniżkę na benzynę. W każdym sklepie, od małego zieleniaka po wielki supermarket, możemy otrzymać kartę stałego klienta. Jest to związane oczywiście z określonymi profitami. Może być tak, że nasze kolejne zakupy będą o połowę tańsze czy po uzbieraniu wystarczającej ilości naklejek za zakupy dostaniemy coś za przysłowiową złotówkę - może rewelacyjną patelnię lub sprawny blender. Starczy otworzyć portfel, by zorientować się w tym, ilu kart tego typu jesteśmy posiadaczami. Pewnie nie jesteśmy tego do końca świadomi, ale obsługa programów lojalnościowych to nie jest taka łatwa sprawa. Trudnią się tym specjalistyczne spółki. Określają one budżet, który musi być przekierowany na tego typu akcję, opracowują badania konsumenckie i dopiero na koniec wdrażają program. To jednak nie koniec ich zadania. Po jakimś czasie są zobowiązani do stworzenia wstępnych raportów o wynikach programu.
Każdy dyrektor spółki ma ochotę przecież na tym zyskać, a nie stracić. Program lojalnościowy powinien zwiększyć liczbę klientów spółki i częstotliwość robienia przez nich zakupów.
08-12-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.