Co robić, gdy własna firma bankrutuje?

Posiadanie własnej firmy obecnie jest marzeniem sporej liczby osób. Szczególnie młodym ludziom bardzo często proponuje się właśnie założenie własnej firmy w formie sposobu na życie. Powinno się jednak pamiętać, że oprócz szeregu niewątpliwych zalet taki pomysł wiąże się za każdym razem z dużym niebezpieczeństwem.


w biznesie
Autor: Kat Veilux
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nawet świetnie zapowiadającym się i działającym przedsiębiorstwom zdarza się bankructwo. Położenie przedsiębiorstwa zależy bowiem od bardzo wielu różnych czynników, których niespodziewana zmiana prowadzi niekiedy do kryzysu. Tego typu kryzys należy do sytuacji, na jakie kierujący firmą powinien być w miarę swoich możliwości przygotowany. Obecnie sporo przydatnych danych można znaleźć na przykład w Internecie, gdzie do pobrania są także najróżniejsze dokumenty, poza potrzebnymi oświadczeniami znajduje się tam chociażby wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa (). W przypadku kryzysowej sytuacji w przedsiębiorstwie należy przede wszystkim zachować spokój i przez pewien czas nie podejmować radykalnych działań.

Ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa

W przypadku naprawdę poważnego kryzysu w firmie warto zastanowić się nad opcją ogłoszenia upadłości.

Czy ten materiał uważasz za cenny? Jeśli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej tutaj (https://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/doradztwo-gospodarcze-warszawa) - będące tu kwestie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

W różnych źródłach można szukać wiedzy w takiej sytuacji, a na pytanie „jak ogłosić upadłość” () odpowiedzi nie zawsze są proste.

pracownicy podczas spotkania biznesowego
Autor: Dell Inc.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bardzo wiele zależy od charakteru firmy, jaką się prowadzi i jej obecnego położenia. Niezwykle ważną kwestią jest to, czy w przedsiębiorstwie pracują inni ludzie. Oczywiście dużo prościej jest w sytuacji firmy jednoosobowej. Gdy jednak zatrudnia się pracowników, powinno się na pierwszym miejscu uwzględniać ich prawa.

Upadłość a likwidacja firmy

W pierwszej kolejności należy być świadomym tego, że likwidacja spółki a ogłoszenie upadłości to dwie zupełnie odmienne sytuacje. Zwykła likwidacja może mieć miejsce wyłącznie w sytuacji firm niezadłużonych.

Masz spory problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością skutecznie może pomóc Ci ta strona www (http://www.psmtechnik.pl/pylony-i-tablice,9,pl).

W innej sytuacji możliwe jest wyłącznie ogłoszenie upadłości. Warto więc pomyśleć o upadłości możliwie wcześnie, by nie powiększyć dodatkowo posiadanego długu. Terminem, z którym należy się zapoznać w powiązaniu z takim procesem jest bankowy tytuł egzekucyjny (). Oświadczenie to bowiem całkiem nagminnie pojawia się w takich właśnie sytuacjach.
26-02-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.