Rower górski czy miejski

Pomimo tego, że styczeń trwa w najlepsze, warto już teraz zastanowić się nad zbliżającą się wiosną i wycieczkach rowerowych. Bez znaczenia jest czy żyjemy w zaludnionym mieście czy w małym miasteczku, czas na aktywny wypoczynek i przejażdżki rowerem wygospodarujemy zawsze i każdy dobierze odpowiedni sprzęt rowerowy dla siebie.
Jak wybrać wygodny rower?

przerzutki rowerowe
Autor: Glory Cycles
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pierwszym pytaniem przy wyborze roweru jest to, do czego ma on nam służyć, do wycieczek miejskich lub środek transportu czy chcemy pokonywać nim góry i doliny oraz błotniste lasy. Mamy także do wyboru rowery dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Rowery dostosowane są do naszych wymagań – inaczej skonstruowane i bardziej lekkie będą rowery dla kobiet, w przeciwieństwie do ciężkich rowerów dla męskich. Rowery dla dzieci zaprojektowane zostały tak, aby wraz ze wzrostem dziecka, rower wieszak na rowery - całusP można było dostosowywać do wzrostu i zwiększać jego wysokość.

Przejażdżki miejskie.

O tym, że w zakorkowanym mieście nic nas nie wyratuje od spóźnienia do szkoły tak jak rower, wiedzą wszyscy entuzjaści rowerowego szaleństwa. Kiedy całe miasto stoi w korkach, my spokojnie wykorzystując ścieżki rowerowe przemierzamy naszą drogę. Doskonałym rozwiązaniem dla zwolenników miast są |rowery miejskie. Cechują się one klasycznym wyglądem i delikatną budową. Podstawowym wyposażeniem takich rowerów są światła i elementy odblaskowe – muszą one bowiem rzucać się w oczy na drogach. Rowery miejskie skonstruowane są do nagminnego zsiadania z nich, z tego powodu siodełko znajduje się poniżej kierownicy i umożliwia jazdę z prostym kręgosłupem.

Polecamy też

Najbardziej lubiane harce w ogrodzie

Róża ogrodowa
Autor: anne arnould
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W nowym tysiącleciu wybranie dobrych elementów do wystroju ogrodu nie jest jednak zwyczajowo sprawą prostą. Altany, bądź też skalniaki to kwestie, jakie czasem są w stanie powodować trudności, szczególnie takim osobom, które nie znają się tak najlepiej na sztuce ogrodnictwa. Jeszcze większe trudności są w stanie miewać bliskich z dziećmi.


Entuzjaści rowerowych przygód i adrenaliny
kierownica rowerowa
Autor: Glory Cycles
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dla tych, którzy uwielbiają górskie trasy, trudne warunki pogodowe i terenowe, sklepy rowerowe mają w ofercie rowery górskie. Mają sportową linię, są cięższe oraz mają lepsze amortyzatory. Spośród nich można wskazać dwa rodzaje – długodystansowe XC zwane Kross country, oraz MTB, doskonałe do zróżnicowanych górzystych tras.

Mamy rower, trzeba pomyśleć o asortymencie dodatkowym ---> więcej.
Współczesny sklep rowerowy ma w ofercie poza rowerami, ogromną ilość artykułów dodatkowych, które mogą się nam przydać w eskapadach. Do wyboru mamy niezliczoną ilość bidonów na napoje – ciepłe i zimne, pojemniczków i skrzynek, które zmieszczą nasz bagaż.
Aktywny relaks jest bardzo potrzebny do dobrego samopoczucia, łagodzi stres i wyzwala energię.

Zaintrygowały Cię istotne informacje (http://koshayogaco.pl/pl/) podane w naszym artykule? Szalenie miło więc będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Czekamy na opinię!

Rowerowe eskapady są doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i witalności, co ważne, korzystać z nich mogą wszyscy – od dzieci po seniorów.
10-04-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.