W jaki sposób wyglądałaby nasza pensja gdybyśmy nie opłacali licznych składek?

Kiedy zerkamy na swoją pensję na papierze, to jesteśmy w lekkim szoku i myślimy jak to się dzieje, że na rękę otrzymujemy o niebo mniej. Bo płaca brutto potrafi być nawet o 50% wyższa aniżeli to, co później otrzymujemy na nasze konto. Dlatego powinniśmy uzyskać informacje, na co idą nasze pieniądze. Nie są to jakieś wymysły pracodawcy, a prawo, które obowiązuje w Polsce. Otóż płaca brutto to pieniądze, które dostalibyśmy, gdyby nie odciągano nam pieniędzy na świadczenia zdrowotne i świadczenia związane z emeryturą i oczywiście przed odciągnięciem podatków.

zgłoszenia do ZUS
Autor: Joel Bombardier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sporo osób twierdzi, że gdyby otrzymywała takie pieniądze, co na papierze, to same mogłyby się ubezpieczyć w kwestiach zdrowotnych i dałyby radę zapewnić sobie bezpieczną przyszłość - czy płaca brutto to to co dostaję?. Cóż na razie jednak istnieje w naszym kraju odliczenia składek zus, przez, co w w sporej ilości przypadków kwota brutto zasadniczo różni się od kwoty netto. Odmienne składki płacą ludzie, którzy posiadają swoją firmę, a inne te z osób, które mają zatrudnienie w jakimś zakładzie pracy. Wysokość składek została zróżnicowana nawet, jeśli chodzi o same przedsiębiorstwa. Składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Każdy z nas słyszał o ZUS-e, ostatnimi czasy nawet coraz częściej mówi się o tej instytucji. Nie często jednak są to miłe informacje. Ale na razie w naszym kraju nie ma innej instytucji zajmującej się sprawami świadczeń pracowniczych, więc musimy korzystać z jej usług. ZUS to instytucja, do której trafia bardzo dużo pieniędzy, są to wspomniane składki. A owe składki zus do odliczenia są prosto z naszych wynagrodzeń. Tak, więc nie powinno zaskakiwać nas, że jest duża różnica między wypłatą brutto a tym co dostajemy na rękę - MEDIA IT.


Polecamy też

Jak można najskuteczniej ściągnąć od kogoś zaległy dług

Długi
Autor: Chris Potter
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Brak pieniędzy to dziś olbrzymi problem, lecz jeszcze większym może okazać się zaciągnięty i niespłacony w danym czasie dług. Obecnie sporo kłopotów przysporzyć są w stanie zarówno takiego typu długi jak jak również uparci dłużnicy odmawiający spłaty. Osoby, które pożyczyły pieniądze oraz nie oddały czasem wymagają dosyć specyficznego podejścia.

prawo
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Chociaż suma summarum ta różnica często jest rzeczywiście dość duża. Ale składki związane z ubezpieczeniem zdrowotnym i składki na świadczenia emerytalne muszą być odprowadzone, tak stanowi nasze prawo. Dlatego nie musimy się zamartwiać, bo gdy zaczniemy chorować, to zyskamy państwową opiekę zdrowotną, a kiedy nie będziemy już chodzić do pracy w określonym wieku będziemy otrzymywać comiesięczną emeryturę.
25-09-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.