W jaki sposób wyglądałaby nasza pensja gdybyśmy nie opłacali licznych składek?

Kiedy zerkamy na swoją pensję na papierze, to jesteśmy w lekkim szoku i myślimy jak to się dzieje, że na rękę otrzymujemy o niebo mniej. Bo płaca brutto potrafi być nawet o 50% wyższa aniżeli to, co później otrzymujemy na nasze konto. Dlatego powinniśmy uzyskać informacje, na co idą nasze pieniądze. Nie są to jakieś wymysły pracodawcy, a prawo, które obowiązuje w Polsce. Otóż płaca brutto to pieniądze, które dostalibyśmy, gdyby nie odciągano nam pieniędzy na świadczenia zdrowotne i świadczenia związane z emeryturą i oczywiście przed odciągnięciem podatków.

zgłoszenia do ZUS
Autor: Joel Bombardier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sporo osób twierdzi, że gdyby otrzymywała takie pieniądze, co na papierze, to same mogłyby się ubezpieczyć w kwestiach zdrowotnych i dałyby radę zapewnić sobie bezpieczną przyszłość - czy płaca brutto to to co dostaję?. Cóż na razie jednak istnieje w naszym kraju odliczenia składek zus, przez, co w w sporej ilości przypadków kwota brutto zasadniczo różni się od kwoty netto. Odmienne składki płacą ludzie, którzy posiadają swoją firmę, a inne te z osób, które mają zatrudnienie w jakimś zakładzie pracy. Wysokość składek została zróżnicowana nawet, jeśli chodzi o same przedsiębiorstwa. Składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Każdy z nas słyszał o ZUS-e, ostatnimi czasy nawet coraz częściej mówi się o tej instytucji. Nie często jednak są to miłe informacje. Ale na razie w naszym kraju nie ma innej instytucji zajmującej się sprawami świadczeń pracowniczych, więc musimy korzystać z jej usług. ZUS to instytucja, do której trafia bardzo dużo pieniędzy, są to wspomniane składki. A owe składki zus do odliczenia są prosto z naszych wynagrodzeń. Tak, więc nie powinno zaskakiwać nas, że jest duża różnica między wypłatą brutto a tym co dostajemy na rękę - MEDIA IT.


Polecamy też

Coraz to nagminniej pojawiają się innowacyjne sposoby pożyczania pieniędzy, do jakich należy pożyczka bez BIK

Banknoty i monety
Autor: Global Panorama
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Współcześnie rośnie rynek firm, jakie absorbują się pożyczaniem pieniędzy. Nie ma się po co dziwić takiej skłonności, dlatego że mieszkańcyPolski pragną posiadać coraz więcej rzeczy, przeto też nie raz znacznie lepszym rozwikłaniem jest pożyczenie pieniędzy, niż długi tok oszczędzania i odkładania każdego grosza. Jeśli potrzebujemy w nader prosty i szybki sposób pożyczyć jakąś praktyczną kwotę pieniędzy, warto skorzystać z ofert tych firm, w jakich dostępna jest pożyczka bez BIK.

prawo
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Chociaż suma summarum ta różnica często jest rzeczywiście dość duża. Ale składki związane z ubezpieczeniem zdrowotnym i składki na świadczenia emerytalne muszą być odprowadzone, tak stanowi nasze prawo. Dlatego nie musimy się zamartwiać, bo gdy zaczniemy chorować, to zyskamy państwową opiekę zdrowotną, a kiedy nie będziemy już chodzić do pracy w określonym wieku będziemy otrzymywać comiesięczną emeryturę.
25-09-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.