Inwentaryzacja bronionych gatunków zwierząt i także roślin - sprawdź, co jest chronione

Każda inwestycja budowlana zdoła interweniować w środowisko naturalne oraz zagrażać rozlicznym gatunkom roślin bądź zwierząt na danym terenie. Więc przed zapoczątkowaniem jakiejkolwiek budowy zawsze należy rzetelnie i szczegółowo omówić jej plan i daną inwestycję. Istnieje multum chronionych gatunków roślin i zwierząt, w związku z tym w rejonach, w jakich ich występowanie jest duże nie powinno wtrącać się w naturalne środowisko w szczeblu zagrażającym tym gatunkom.


Przy projektowaniu rozlicznych inwestycji, bierze się pod uwagę nadzór chiropterologiczny, w szczególności w przypadku wycinki lasów. Wycinanie drzew nie zdoła odbywać się w rodzaj niekontrolowany, bo lasy posiadają ważkie znaczenie dla wielu gatunków roślin oraz zwierząt. Ich wycinka mogłaby spowodować ogromne zagrożenie dla fauny i flory, natomiast osłona zwierząt oraz roślin byłaby jeszcze trudniejsza. Oprócz nadzoru chiropterologinczego, nierzadko trzeba także zrealizować nadzór ornitologiczny, za który odpowiedzialny jest fachowy, profesjonalny ornitolog. Głównym celem ornitologa jest szczegółowe sprawdzenie określonej strefy, na której będą wykonywane prace inwestycyjne. Precyzyjne zbadanie terenu pozwoli stwierdzić, czy aranżowane prace będą posiadały jakiś większy wpływ na żyjące tam ptaki.
roślina


W przypadku jakiejkolwiek inwestycji powinna nastąpić dokładna i precyzyjna inwentaryzacja chronionych gatunków przeprowadzona przez doświadczonych i profesjonalnych ekspertów. Dzięki profesjonalnemu nadzorowi będzie można ustalić, jaki rodzaj prac może być przeprowadzany na danym terenie i czy nie będzie posiadał on ujemnego wpływu na mieszczące się tam gatunki roślin i zwierząt. Powinno się pamiętać, że samowolne wycinanie lasów lub realizowanie rozmaitych inwestycji jest nielegalne i niewątpliwie nie wolno zabierać się za to na własną rękę.


Grozi to ogromnie dużymi sankcjami karnymi, między innymi grzywną. Zawsze musi być wykonana drobiazgowa inwentaryzacja chronionych gatunków roślin i zwierząt, a także kompetentny nadzór. Dopiero potem można określić typ prac, które mogą być wykonywane na konkretnym terenie.
25-09-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.