Polisa odpowiedzialności cywilnej chroni przede wszystkim interesy poszkodowanych w wypadkach

Samochód to prawdopodobnie jeden z najważniejszych wynalazków XX wieku. Auta stały się nieodzownym elementem naszej rzeczywistości. Są obecne nieomal na każdej polskiej ulicy, a ich liczba ciągle rośnie.Tylko w samej stolicy, zarejestrowano już przeszło 1,5 miliona pojazdów. Jednych opisany stan rzeczy napawa niepokojem, tymczasem inni zacierają ręce. Dla przykładu towarzystwa ubezpieczeniowe. Dla nich to bowiem „czysty zysk”. Każdy zmotoryzowany Polak musi wszak ubezpieczyć swe „cztery kółka” na wypadek zdarzeń drogowych. Taki obowiązek nakładają na nas odpowiednie ustawy. Czemu polisa OC jest tak istotna? Wyobraź sobie, iż wracasz z pracy do domu. Jest już ciemno. Szybko zapadł zmrok. Nieoczekiwanie z naprzeciwka nadjeżdża auto. Dochodzi do kolizji, a Ty zostajesz poszkodowany. Wówczas możesz ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu poniesionych szkód. Z OC sprawcy wypłata odszkodowania (jeżeli poszukujesz firmy odzyskujące odszkodowania - kliknij i sprawdź ofertę) zwykle następuje po miesiącu od chwili przyjęcia zgłoszenia. Istnieje jednakże pewien warunek:
dokumenty
Autor: Ian Lamont
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
wszystkie formalności muszą być spełnione, a wina sprawcy nie może budzić jakichkolwiek wątpliwości. W przeciwnym razie, cały proces się wydłuża. Przyznane wnioskującemu pieniądze trafiają bezpośrednio na wskazane konto.

Polecamy też

Jak działa a także co może zagwarantować firma?

konstrukcja z monet
Autor: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zwracając uwagę dziś na ofertę obejmującą świadczenia jak odszkodowania w Anglii, przyznać powinno się ogromną bazę możliwości do wyboru. Opiekujący się z troską poszkodowanymi na terenie Wielkiej Brytanii eksperci mogą zapewnić pełne doprowadzenie każdej sprawy do finału. Firma działająca od wielu lat z mnóstwem sukcesów na terenie Anglii pomaga naszym rodakom w odzyskiwaniu tego, co im jest należne. Jest regulowana przez brytyjskie ministerstwo sprawiedliwości.


Dobrze byłoby nadmienić, iż z OC (zobacz również - zaniżony kosztorys odszkodowanie z oc sprawcy) wypłata odszkodowania może dotyczyć nie tylko sytuacji, gdy w wyniku zdarzenia drogowego doznajemy uszczerbku na zdrowiu lecz także „zwyczajnych” kolizji bez ofiar. Wtedy, sprawca ponosi koszty związane z naprawą samochodu poszkodowanego.
20-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.