Z czym wiąże się posiadanie zwierzaka? Z jakimi rzeczami trzeba się liczyć?

Osoby, które chciałyby posiadać zwierzę w domu najczęściej nie zastanawiają się nad tym jaki jest to obowiązek. Decydując się na posiadanie zwierzaka trzeba natomiast zdawać sobie sprawę z tego jak dużo czasu jak też uwagi trzeba takiemu zwierzęciu poświęcić. Przed podjęciem takiej decyzji najczęściej mamy w głowie same piękne wizje, że będziemy sporo chodzić na spacery z psem po parku lub też wylegiwać się na kanapie z kotem. Jednak może się okazać, że w rzeczywistości wstawanie o świcie oraz chodzenie z psem przed pracą spowoduje, że zbrzydną nam spacery. Natomiast kot może poniszczyć nasze meble i doprowadzać nas tym do szaleństwa. Z czego należy więc zdawać sobie sprawę decydując się na przygarnięcie zwierzaka? Jakie obowiązki przed nami?


pies na spacerze
Autor: Mano Ranjan M
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że zwierze to większe wydatki. Trzeba się liczyć z kosztami jak chcemy zapewnić zwierzakowi jak najlepsze warunki. Już na samym początku trzeba brać pod uwagę szczepienia, odrobaczenie, ewentualną sterylizację zwierzaka, a potem też nie jest lepiej. Trzeba pomyśleć o dobrym dla zdrowia zbilansowanym pokarmie, dzięki któremu zwierzę będzie w dobrej formie oraz będzie miało wszelkie ważne witaminy i mikroelementy. Dobrze jest kupić Bosch karma (zobacz: karma dla psów) dla psa ta będzie lepsza niż tanie karmy z marketu (Przychodnia Weterynaryjna „Chiron”). Niestety jak chodzi o jedzenie nie ma sensu oszczędzać, ponieważ może się okazać, że potem będziemy wydawać więcej na weterynarza.


kot w łazience
Autor: Sylvain L.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kiedy przygarniamy zwierzaka musimy być bardziej zorganizowani. Jak do tej pory lubiliśmy od czasu do czasu umówić się ze znajomymi na nieplanowane wyjście do pubu po pracy, to niestety lecz będziemy musieli o tym zapomnieć. Pies naturalne przysmaki przecież musi systematycznie wychodzić na spacery i nie będzie czekał z oddaniem swoich potrzeb fizjologicznych aż zdążymy przyjść do domu. Trzeba też pamiętać o całej masie rzeczy - zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem. Nie możemy zapomnieć o szczepieniu co roku jak też o odrobaczaniu zwierzaka co trzy miesiące. Czasami należy również użyć kropelki na pchły dla kota albo psa. Szczególnie w okresie letnim jak zwierzak jest dłużej na świeżym powietrzu. Musimy także pamiętać o tym żeby zapewnić zwierzęciu zdrowe jedzenie, jakiego zapasy warto mieć na stanie. Oprócz tego trzeba liczyć się z tym, iż zwierzę to odpowiedzialność, na którą nie każdy jest gotowy. To właściciel zwierzaka bowiem odpowiada za niego jak też, o czym mało osób pamięta, za szkody wyrządzone przez to zwierze. Warto zdawać sobie z tego sprawę.
21-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.