Urządzanie podwórka wokół domu jednorodzinnego - najciekawsze

Wykańczasz nowy dom w środku, lecz obraz, jaki widzisz na zewnątrz w ogóle nam się nie podoba? Pewnie przestrzeń wokół domu może poczekać trochę dłużej, jednak w końcu i tak będziemy musieli się tym zająć. Jak zabrać się za jej zagospodarowanie? Nasz nowiutki, piękny, wymarzony dom nareszcie powstał. Z wielkim zapałem zabieramy się za prace wykończeniowe, jednak wciąż brak nam czasu i zapału aby zająć się podwórkiem.

nawierzchnia żwirowa
Autor: Herry Lawford
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Często czekamy na idealną pogodę, lub trawy na trawniki też większą ilość gotówki. Natomiast mimo tego, że jest to rzecz, jaka nie musi zostać zrobiona zaraz na samym początku, warto systematycznie zajmować się przestrzenią wokół domu. Wszak przyjemnie będzie siedziało się http://sklep.acana.com.pl/37-przysmaki/ w porze letniej w wykończonym ogrodzie. Na początek dobrze jest zająć się odpowiednim ogrodzeniem działki. Warto zainwestować w płot, który nie zaburzy estetycznie całej przestrzeni. Świetny będzie taki z elementami drewnianymi, niektóre z nich możemy łączyć na poliuretanowy klej. Taki płot da wrażenie zespojenia z ogrodem oraz roślinnością w nim rosnącą. Będzie on się naturalniej prezentował niż zimne, betonowe ogrodzenia. Prócz tego można pobawić się taką formą trochę i przewiesić jakieś dodatkowe rzeczy, tak samo jak drewnianą tabliczkę informującą na przykład o znajdujących się na posesji psach. Pomocny będzie klej d4 . Sprawi on, że nie będzie potrzeby używać gwoździ. Jeżeli chodzi o przestrzeń dookoła domu, dobrze jest pozostawić na niej dużo zieleni. Dzisiaj często widzi się posesje, niemal w całości pokryte kostką, lub zalane betonem. Pewnie jest to wygodne w utrzymaniu, jednak z pewnością nie wpływa pozytywnie jeżeli chodzi o przebywanie na świeżym powietrzu. A przecież o to właśnie chodzi, po to często wyprowadzamy się z blokowisk, aby wykorzystać możliwości, jakie oferuje nam nasze własne podwórko. Wiadomo, że warto utwardzić drogę prowadzącą do garażu. Tutaj sprawdzi się choćby nawierzchnia żwirowa , albo jakiś tłuczeń.


Polecamy też

Jakiego rodzaju kupić meble ogrodowe? Na co zwracać uwagę przy doborze swojego meblowego zestawu?

ogród
Autor: Homebook.pl
Zaczerpnięte z: Homebook.pl
Meble ogrodowe powinny przede wszystkim pasować do otoczenia, z którym będą sąsiadować. Meble umiejscowione blisko domu powinny stworzyć zgraną całość z elewacją budynku, natomiast te w pobliżu roślin powinny wzbogacać ich wygląd. Meble ogrodowe powinny również pasować do charakteru ogrodu. W takim sensie więc żeliwne meble będą pasowały do ogrodów z przystrzyżonymi roślinami w stylu klasycystycznym. Nowatorskie formy architektoniczne to natomiast meble proste, forma minimalistyczna.

nawierzchnia
Zaczerpnięte z: pixabay.com
istotne by w miejscu przed garażem nie powstawały kałuże z wyjeżdżonych przez koła samochodu koleinach. Reszta to już właściwie nieograniczona ilość pomysłów. Może zawsze marzyliśmy o oczku wodnym? Może też marzył nam się teren pełen róż? Niektórzy często bardzo chcą posiadać swój własny ogródek z warzywami albo założyć mały sad z paroma drzewami owocowymi. Inni natomiast skupiają się najbardziej na tym, żeby dzieci miały gdzie się bawić, inwestując w sprzęty typu trampolina, huśtawka albo piaskownica. Jeszcze innym wystarczy miejsce na hamak, w jakim będą mogli się zrelaksować. Jak widać pomysłów całkiem sporo, a decyzja co do wyboru konkretnego zależy tylko od nas.
17-11-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.