Dlaczego powinniśmy spędzić czas wolny w Nowym Targu?

Polska jest naprawdę pięknym krajem, w związku z tym można spędzić w niej ciekawy urlop. Można wybrać się w setki wspaniałych miejsc, a krajobrazy potrafią zapierać dech w piersiach. Z racji bardzo dużej różnorodności bezproblemowo wszyscy znajdą coś najwłaściwszego dla siebie. Dlaczego warto wybrać do Nowego Targu?


Tatry
Autor: Artur Nowacki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nowy Targ to główny ośrodek Podhala. Ta miejscowość położona w województwie małopolskim, znajduje się bardzo blisko Zakopanego oraz Tatr. Popularnym wydarzeniem są tam jarmarki czwartkowe, które pomimo nazwy przeprowadzane są nawet kilka razy w tygodniu. Jeżeli jesteśmy miłośnikami jazdy na rowerach, zdecydowanie ucieszy nas fakt, że Nowy Targ ma dużo tras rowerowych. Prowadzą one nas po najbardziej interesujących miejscach. Kiedy wolimy aktywność na wodzie, na pewno ucieszą nas spływy kajakowe na Dunajcu. Blisko Nowego Targu położony jest Gorczański Park Narodowy, w którym znajduje się dużo szlaków do pieszych wędrówek.

Bardzo często odwiedzanym miejscem jest Kaplica Papieska. W sezonie letnim w niedziele odbywa się w niej msza. Jeśli przyjedziemy tutaj zimą, będziemy mogli korzystać z wyciągów i do późnego wieczora szusować na ich trasach. Wyciągi są spokojne, w związku z czym będą idealne do wycieczki z rodziną. Prócz wyciągów, można korzystać z tras narciarstwa biegowego. Jakie miejsca warto zwiedzić? Z całą pewnością dobrym wyborem będzie Muzeum Podhalańskie. Znajdziemy je w Ratuszu. W środku przedstawiane jest życie i elementy kultury mieszczan z tej miejscowości.

Dodatkowo możemy zobaczyć maszynę do druku. Jeżeli ciekawi nas twórczość Edwarda Sutora (tak zwanego "nowotarskiego Nikifora"), w Muzeum znajdują się jego dzieła. W Ratuszu obejrzeć można także wystawę poświęconą Karolowi Wojtyle. Ciekawym miejscem jest z pewnością Izba zimnej wojny i socjalizmu.

Jest to miejsce, z którego planowano rządzić urzędem w przypadku wojny i innych zagrożeń. Warto zobaczyć również wiekowe kościoły: św. Katarzyny i Anny. Na urlopie bardzo istotny jest całkowity odpoczynek. Tylko wtedy możemy naładować baterie. Aktualnie żyjemy nierzadko w dużym stresie i oderwanie od codziennych spraw na pewno nam pomoże.


Jeżeli jednak z jakiego powodu nie możemy przekonać się do odpoczynku, powinno się odwiedzić Termy Podhalańskie. Termalne baseny rozluźnią mięśnie, pozwolą się zrelaksować i poprawiają nastój. Nowy Targ posiada dużą bazę noclegową i z pewnością każdy odnajdzie coś dobrego dla siebie, czy interesuje go spanie w pensjonacie w nowym targu, czy w pokojach w nowym targu.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy warto odwiedzić Nowy Targ, odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca. Możemy w nim prawdziwie odpocząć, pozwiedzać oraz spędzić czas aktywnie. Różnorodność tego miejsca sprawi, że każdy będzie czuł się tam dobrze.
18-08-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.