Oświetlenie na zewnątrz – jakiego rodzaju rozwiązanie będzie najkorzystniejsze?

Oświetlając dom także na zewnątrz, poprawimy własne poczucie bezpieczeństwa, a umieszczając oświetlenie również w ogrodzie będziemy mogli w nim wypoczywać nie tylko wówczas, kiedy na dworze będzie widno. Jakie rodzaje oświetlenia domu i ogrodu zastosować?


dom z ogródkiem
Autor: twintiger007
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jako oświetlenie zewnętrzne bardzo dobrze sprawdzają się zużywające mało prądu źródła światła. W zależności od tego, jakie miejsce chcemy oświetlić jako oświetlenie zewnętrzne warto wykorzystać nie zużywające wiele prądu reflektory halogenowe bądź ledowe, wiszące oprawy lub kinkiety, ale także latarnie czy małych rozmiarów oprawy stojące - czy oświetlenie zewnętrzne to dobry pomysł. Spore latarnie oraz niskie oprawy stojące sprawdzą się również jako oświetlenie ogrodowe. Jeżeli chcemy oświetlać nasz ogródek także podczas zimowych miesięcy, to jako oświetlenie ogrodowe nie można wykorzystać energooszczędnych świetlówek. W niskich temperaturach świetlówki te emitują bowiem wyjątkowo słabe światło. Podejmując decyzję, że w ogródku zamontujemy lampy ogrodowe powinno się wyjątkowo starannie zaplanować, w jaki sposób poprowadzimy kabel, który będzie zapewniał zasilanie.

Zainteresowały Cię omawiane informacje? Wejdź na nowy materiał (https://krzewydrzewa.pl/sliwa-renkloda/128-sliwa-karlowa-renkloda-ulena-.html) a zapewne dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

Kupując lampy ogrodowe, powinno się zwrócić również uwagę, czy na pewno są one przeznaczone do umieszczania poza domem.


sklep
Autor: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sklepy mają do zaoferowania zaskakująco duży wybór lamp ogrodowych i różne typy lamp, które można zastosować jako oświetlenie zewnętrzne. Dokonując zakupu lamp, zawsze warto stawiać na lampy , które należą do jednej serii. Dzięki temu osiągnie się jednolity styl w oświetleniu domu oraz jego otoczenia. Na ogół seria lamp składa się z kinkietów, przeróżnej wysokości słupków z zamocowanym na nich źródłem emitującym światło, lamp nawierzchniowych i reflektorów. Każdy z tych rodzajów lamp przeznaczony jest do oświetlania innych części domu i ogrodu - właśnie tu. Reflektorami można oświetlić wyjątkowo piękne okazy roślin , które wyrosły w naszym ogródku. Lampy nawierzchniowe mogą służyć do oświetlenia ścieżek i podjazdu. Słupki w zależności od ich wysokości można wykorzystać do podświetlania dróżek, roślin i podjazdu. Idealnie sprawdzą się także w znajdujących się w ogrodzie altanach. Kinkiety sprawdzą się jako oświetlenie przed domem oraz drzwi prowadzących do wnętrza domu. Dobrze jest kupić modele, które zapalają się automatycznie. Takie lampy to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli do okolic drzwi wejściowych nie dochodzi światło z lamp ulicznych.
29-01-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.