Jak pomóc potrzebującym bez wydawania własnych pieniędzy?

Pełnoletni mieszkańcy Polski muszą każdego roku podesłać do urzędu skarbowego swoje rozliczenie PIT. To całkowicie jasne, że trzeba płacić należne podatki, w żadnym razie nie spóźnić się z rozliczeniami. Później będziemy mieć całkiem spore nieprzyjemności. I dlatego należy bardzo uważać! Trzeba także pomagać potrzebującym - ciężko myśleć w inny sposób. Chociaż na co dzień w wielu przypadkach nie bardzo wiemy jak pomóc innym, a jeszcze oprócz tego nie posiadamy wielu wolnych środków, to fakty są takie, że pit opp powoduje, iż możemy pomóc bliźnim bez żadnego szastania pieniędzmi!

1% własnego podatku najzwyczajniej w świecie możemy przeznaczyć dla organizacji pożytku publicznego. A nawet jeśli nie wybierzemy dosłownie żadnej z nich, i tak nie uzyskamy pieniędzy - pójdą one do potrzebujących - wybranych w drodze losowania. I to doskonale pokazuje, że w żadnym razie nie można uważać, iż czymś OK jest to by nie wybrać jednej z fundacji! W wielu przypadkach narzekamy na choćby własnego szefa, który rzekomo mało nam płaci - a w końcu nie jest powiedziane, iż sami zdajemy sobie sprawę jak niezmiernie istotne jest to, aby nie zapominać o ludziach...

napis na plaży pomoc
Autor: blu-news.org
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Generalnie osoby, które nie orientują się jak przekazać 1 procent podatku naprawdę nie powinny sądzić, iż to aż takie bardzo trudne - . Należy znaleźć odpowiednią fundację, a później wpisać jej pełne dane w rozliczeniu PIT. Powinniśmy wiedzieć, że w Polsce funkcjonuje dużo fundacji. A więc czysta matematyka niestety pokazuje, iż są wśród nich nieodpowiednie instytucje. Należałoby wybrać tę fundację, która w istocie pomaga potrzebującym ludziom, czyli nie jest po prostu interesem, firmą dającą niemałe pieniądze. Mam nadzieję, że takowe fundacje należą do mniejszości.

Trzeba również rzetelnie sprawdzić to, czy faktycznie wybrana przez nas fundacja faktycznie odpowiednio wywiązuje się z własnych zadań, np. nie zalega ze składaniem sprawozdań. Często fundacje tak jakby nawalają, co powoduje, że ludzie wpłacający takowym 1% podatku i tak nie są w stanie ich przekazać.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie ciekawy, to szybko kliknij tutaj i przeczytaj te informacje (http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-szczecina) - w tamtym miejscu również odnajdziesz dużo cennych informacji.

A więc podsumowując: mamy okazję pomóc potrzebującym w łatwy sposób (polecam). Musimy jednakowoż zachować odpowiednią uwagę, abyśmy pomagali naprawdę potrzebującym. W większości przypadków tak jest, ale w żadnym razie nie można sądzić, iż to obowiązujący standard. Taki to już jest świat.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.