pożyczki, kredyty oraz firmy windykacyjne- w jakich przypadkach mamy do czynienia z postępowaniem windykacyjnym a kiedy sprawę przejmuje komornik?

Biorąc pożyczki czy też kredyty musimy zapoznać się z konsekwencjami, które mogą nastąpić jeżeli nie uregulujemy zapłaty. Najczęściej sprawą zajmuje się windykacja, a potem komornicy. Postępowanie windykacyjne może zostać rozpoczęte w wielu przypadkach. Może być to jednocześnie niezapłacony kredyt jak i mandat na przykład za jazdę bez biletu. Kiedy zalegamy ze spłatą danej kwoty pieniędzy powinniśmy natychmiast uregulować rachunek.

pieniądze
Autor: Victor
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wiele pożyczek możemy przedłużyć za niedużą opłatą, dzięki temu możemy mieć odrobinę więcej czasu na zgromadzenie funduszy na spłatę.

Ta wskazówka spod linku (https://pozyczka4you.pl/cofniecie-wniosku-egzekucyjnego/) przypadnie Ci do gustu, gdyż również traktuje o poruszanym w niniejszym wpisie dylemacie. Co równie ważne, robi to w ciekawy sposób.

Niezapłacenie czynszu albo nieregulowanie alimentów może zakończyć się postępowaniem windykacyjnym. Ludzie niezwykle często mylą windykatorów z komornikami, a ich praca bardzo się różni. Rolą windykatora jest przypominanie dłużnikowi o spłacie tudzież zachęcenie klienta do jak najszybszego uregulowania rachunku. Windykatorem może być dowolna osoba pracująca dla firmy udzielającej pożyczki, nie posiadająca specjalnych uprawnień.

Postępowanie windykacyjne to przede wszystkim listy jak również przypomnienia o zapłacie należności. Po danym czasie sprawę otrzymuje komornik, który egzekwuje należność od dłużników. Może być to zarówno ściągnięcie długu z konta klienta jak też przejęcie jego majątku. Warto jednak podczas postępowania windykacyjnego skontaktować się z firmą windykacyjną i próbować dogadać się w związku ze spłatą długu.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, to do zweryfikowania są kolejne wątki na stronie, którą opracowaliśmy pod tym linkiem.

Niekiedy zdarza się iż windykacja wyraża zgodę na rozłożenie długu na przykład na raty bądź wstrzymanie postępowania na jakiś okres czasu a także wydłużenie terminu spłaty należności. Jeżeli będziemy w tego typu sytuacji, nie bójmy się odbierać telefonów- możemy sprawić, że bez nerwów będziemy w stanie zapłacić należność w późniejszym terminie dojściu do porozumienia z firmą. Firma windykacyjna odpowiada za doprowadzenie do ugody z osobą czy też firmą, której jesteśmy dłużni pożyczkę.


Polecamy też

Posiadanie swojej firmy – które kwestie należy mieć dzisiaj przede wszystkim na uwadze, aby zdobyć jak największą liczbę klientów

debiut na newconnect
Autor: NOAA Photo Library
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Posiadanie własnej firmy jest bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza obecnie, kiedy konkurencja na rynku jest naprawdę bardzo duża.

obliczenia kredytowe
Autor: Lucas Hayas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Biorąc kredyt lub pożyczkę, bądźmy pewni, że będziemy mogli ją później spłacić. W przypadku nieuregulowania należności można spróbować porozumieć się z windykatorem w sprawie terminu uregulowania rachunku. Wieloletnie długi zwykle kończą się egzekwowaniem należności przez komornika - .
10-02-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.