Wczasy w polskich górach - na co zwracać uwagę

Słońce coraz częściej zagląda nam do okien – czuć wiosnę. Z entuzjazmem i zapałem robimy plany na nadciągające dni, tygodnie. Niedawno zdążyliśmy schować narciarskie kurtki na dno szafy, a szybciej niż nam się wydaje zawita maj, czerwiec...


góry rankiem
Autor: Erik Wilde
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Postanawiamy: morze. Przyjemnie byłoby poczuć złoty piasek pod stopami czy wybrać się na spacer wzdłuż brzegu Bałtyku.

Już teraz wejdź na ten odnośnik i zweryfikuj u źródła (https://btzielonadolina.pl/), aby zdobyć stuprocentową pewność, że jakiekolwiek dane uzyskiwane na takiej stronie są wiarygodne.

A może w tym roku puścić chwilowo w niepamięć dotychczasowe nawyki, plaże pełne piasku i wybrać się w polskie góry? Beskidy, Tatry czy Karkonosze – wszak wszystkie wymienione okolice oczarują nas swą okazałością.

Niezapomniane krajobrazy, jakie są w stanie zapewnić turystom ścieżki górskie, cudowny klimat, oraz niezwykła atmosfera, to zapewnienie pełnego wrażeń wyjazdu.
Wielki podziw wzbudza obraz pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego Wierchu letnią porą, gdy w dolinie jest gorąco i można zażywać kąpieli słonecznej. Szafirowe rzeczki zapraszają do kąpieli, a miękka polana by na niej odpocząć. To prawda, wczasy w górach to głównie kontakt z naturą.

Jednak czy trzeba pojechać w najwyższe polskie góry by poczuć ich klimat? Karpacz czy około 32 kilometry dalej znajdująca się Szklarska Poręba, też zapewnią nam wiele atrakcji (które noclegi w Karpaczu rekomendujecie na urlop). Miasteczka te są odpowiednie dla osób, które właśnie zaczynają swą przygodę w górach. Dzięki łagodnym szlakom, nawet maluchy poradzą sobie z wejściem na najwyższy szczyt w Karkonoszach - Śnieżkę, zaś odpoczynek podczas drogi zapewni nam Samotnia, jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Położenie w którym się znajduje będzie dla nas najwspanialszą nagrodą za włożony trud w przebycie trasy.

Interesują Cię różnego typu fachowe posty? Więc kliknij tutaj domki wakacyjne i przeczytaj nasze kolejne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Szklarska Poręba zimową porą to głównie "biegówki", latem natomiast zawody w bieganiu i rowerowe. Efektowne skoki, podskoki, salta, piruety – wprawią nas w wielkie zaskoczenie.

Sugerujemy więc aby już dziś zainicjować poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego. Pomyślmy czy większą frajdę i przygodę w góralskiej chacie, czy też w luksusowym, pełnym atrakcji hotelu. Najlepiej jest wpisać w sieci słowa : noclegi w Karpaczu, lub noclegi w Szklarskiej Porębie, a ujrzymy listę ofert, z której wybierzemy właściwą (które miasta jak Szklarska Poręba są polecane). Karkonosze zachwycają nas nie tylko zimą, ale każdej porze roku spędzimy tu niezapomniane chwile.
09-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.