Co jest konieczne do skutecznego inwestowania własnych funduszy?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy też masz żyłkę do inwestowania swoich funduszy, możesz spróbować swoich sił w FIO. Jest to stosunkowo pewny sposób, jednak zależnie od rodzaju danego funduszu należy liczyć się z utratą wpłaconej kwoty.


Są cztery różne typy FIO: pieniężny, obligacji oraz hybrydowy czy też na koniec akcji.
obliczenia
Autor: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Cechują się one zróżnicowaną stopą niebezpieczeństwa, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są dosyć bezpieczne. Niestety przynoszą też dosyć niską stopę zysku. Można by to poznać przeglądając notowania różnych funduszy. Obejmują one przedział nawet kilku poprzednich lat. Te obligacji oferują podobne bezpieczeństwo co zwykłe lokaty. Nieco w większym stopniu Ryzykowne są inne dwa typy, zatem inwestując w nie należy posiadać większe doświadczenie i należy być bardziej dynamicznym inwestorem. W wypadku funduszy inwestycyjnych żaden zysk nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się na fundusze akcji. Te jednak mają największe oprocentowanie (nawet rzędu kilkudziesięciu procent), zatem motywacja do pogłębienia wiedzy z ekonomii jest niezwykle znaczna. Dodatkową zaletą FIO może być to, że istnieje możliwość zakupu jednostek uczestnictwa wprost ze swojego wirtualnego konta bankowego.


ewidencja
Autor: Jean-Sebastien Roy
Zaczerpnięte z: Ogród pełen cienia


W podobny, chociaż nieco w większym stopniu zagmatwany sposób można lokować środki także na GPW. Tu jednak konieczna jest obszerna wiedza związana z ekonomią. Z drugiej strony tu również są notowania, które tyczą się poszczególnych spółek. Giełda notowania spółek giełdowych w Warszawie jest czynna od godziny 9 do 17.
W rzeczywistości jednak funkcjonuje 30-minutowa faza przed samym rozpoczęciem notowań oraz kilka minut po ich ukończeniu na tzw. dogrywkę. Maksymalna aktywność inwestorów ma miejsce w trakcie pierwszych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich koniec.
04-03-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.