Kucharzenie w ogrodzie - jaki mamy wybór

Lato z wolna się kończy, dni stają się już krótsze, noce chłodne. Klimat jednakże się zmienia i dni wciąż są ciepłe, pełne słońca i bardzo miłe. Wystarczy nam solidny grill ogrodowy i wciąż można robienia dań obiadowych. Potrawy z grilla są smaczne – potrzeba do nich o wiele mniej oleju niż do smażonych, są lżejsze, mięso jest pachnące i doskonałe w smaku.

grill ogrodowy
Jeśli tylko mamy kawałek swojego ogrodu warto mieć grill i z niego korzystać. Na koniec lata rozpoczynają się promocje, więc doskonały sprzęt można kupić w promocyjnych cenach.

Polecamy też

Planujesz kupić meble do ogrodu? Szukaj w sieci!

Internet
Autor: DLH Poland
Zaczerpnięte z: DLH Poland
Jeśli posiadasz swój dom z ogródkiem, wtedy możesz mówić o wielkim szczęściu - zdecydowanie zazdrości Ci mnóstwo naszych czytelników. Niejednokrotnie jednak zdarza się taka sytuacja, że kiedy już mamy ten wymarzony ogród, nie mamy kompletnie czasu na jego wykończenie.


Doskonały grill ogrodowy powinien być odpowiednio zbudowany, mieć spore palenisko i mocny, łatwy do umycia ruszt. Kiedy pragniemy czegoś dodatkowego zakupmy model z pokrywką i termometrem, z dodatkową półką przykładowo na przyprawy. Przydatne są w grillu kółka – wówczas można w razie czego bez trudu go przemieścić w inne miejsce i nie wymaga to wysiłku i zaangażowania dwojga ludzi.

Coraz bardziej popularne są w Polsce grille gazowe. Nie wszyscy jeszcze się do nich przekonali – zawsze znajdą się ludzie dla których grill powinien być opalany węglem a nie gazem. Jednak grille gazowe są łatwe w użyciu – nie wymagają długiego rozpalania, odpada problem chemicznych rozpałek przez które na początku z grilla niesie się nieprzyjemny zapach nafty. Większość tego typu grilli daje również opcję palenia w nich zwykłym węglem drzewnym, zatem możemy wybierać. Na powolne biesiadowanie z przyjaciółmi – węgiel, na szybki domowy obiad – gaz.

Można również pójść w całkowicie inną stronę i zrezygnować z grilla na rzecz... kociołka. Powieszony nad ogniskiem kociołek wypełniony pachnącym jedzeniem to coś wspaniałego. Jeżeli jesteśmy smakoszami dań jednogarnkowych takich jak gulasz, leczo czy bigos – to rozwiązanie dla nas.

Oczywiście, powinniśmy mieć w ogrodzie oddzielne miejsce na palenisko i wiele cierpliwości – na ognisku potrawy gotują się nieco dłużej, lecz gulasz czy leczo przyrządzone w taki sposób smakują wspaniale. Długie gotowanie na żywym ogniu eksponuje smak każdego składnika potrawy. Po prostu raj obiadowy. Przygotowujmy potrawy z grilla czy ogniska – są zdrowe i pyszne, a samo pieczenie ich na grillu albo w kociołku daje dużą frajdę.
05-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.