Elektryczne pastuchy dla psów czyli jak zrobić zabezpieczenie niektórych miejsc na terenie ogrodu

Psy niekiedy potrafią ogromnie nabałaganić, bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę wielu właścicieli czworonożnych zwierzaków, których ogródki po radosnych zabawach zmieniły się nie do poznania. Jeśli tego typu przypadki się powtarzają, to konieczne będzie w jakiś sposób zapanowanie nad tym, co się wydarza.

pies
Autor: Anthony Crider
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wiele osób decyduje się na najłatwiejsze dla nich, lecz najbardziej krzywdzące psa naturalne przysmaki dla psa wyjście, czyli uwiązanie go na uwięzi. Dla dynamicznych, lubiącego dobrą zabawę psiaka coś takiego będzie bardzo przykre, szczególnie jeżeli na uwięzi musiałby on przeżyć resztę życia.

Polecamy też

Chcesz zakupić psa? Pamiętaj, iż czekają Cię powinności, musisz także właściwie zadbać o psiaka. Czy wiesz co nabyć?

zabawy z psem
Zaczerpnięte z: http://pixabay.com
Przyprowadzając do siebie psa powinieneś pogodzić się z nowymi kosztami. Wśród tych kosztów znajdują się zwłaszcza akcesoria dla psa i pokarm. Jeśli chodzi o akcesoria, to priorytetowo smycz, obroża i zabawki z kolei karmę najdogodniej kupować wysokiej jakości, taki jak karma Brit. Co do akcesoriów to należy je dobrze przemyśleć, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto, to znaczy, aby nie kupić rzeczy, która nie będzie warta swojej ceny.


Osoby które nie chcą takich rzeczy robić swojemu pupilowi ograniczają mu możliwość biegania na terenie ogrodu, albo próbują w inny sposób nauczyć zwierzę tego, co będzie mógł robić, a na co przyzwolenia nie ma. Lecz pierwszy pomysł w zasadzie nie będzie rozwiązaniem problemu, a jedynie jego odsunięciem, zaś drugi będzie wymagał ogromnego zaangażowania w uczenie. Na szczęście znajdzie się jeszcze jedna metoda na to, żeby dobrze zabezpieczyć wybrane fragmenty ogrodu, a jest to pastuch elektryczny dla psa (pastuchy psie w ofercie takie niejednej osobie będą się kojarzyć ze stadem owiec gdzieś na górskiej łące, ale w rzeczywistości doskonale będą się też sprawdzać w przypadku czworonożnych przyjaciół. Rzecz jasna zasada funkcjonowania takiego pastucha jest nieco inna, niż przy pierwowzorach, ale oparta jest na podobnych założeniach. Podstawą elektronicznego pastucha jest obroża, którą się zakłada psu na szyję. Obroża ta współdziała z urządzeniem nadawczym oraz zestawem przewodów wyznaczających strefy do jakich nie można wchodzić.

Jeżeli pies kości psa znajdzie się w pobliżu kabla, to na początku będzie emitowany określony dźwięk. Jeżeli to nie odstraszy zwierzaka i będzie dalej wchodził, to obroża zacznie emitować nieprzyjemny, ale w pełni bezpieczny impuls prądowy. W ten sposób pies zostaje zmuszany do wyjścia z niedozwolonej strefy, i po kilku takich zdarzeniach będzie już doskonale wiedział, że tam nie należy wchodzić. Elektroniczne pastuchy mają duża skuteczność w takich zastosowaniach i pozwalają na świetną ochronę wybranych fragmentów ogrodu.
07-12-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.