Jakimi sposobami da się karmić swoje domowe zwierzęta, aby nie miały z powodu odżywiania problemów ze zdrowiem

Każdy, kto posiada swoje zwierzę marzy o tym, aby jak najdłużej pozostawał on w zdrowiu i odpowiedniej formie. Jedną z najlepszych metod aby to zapewnić będzie właściwe odżywianie. Zwierzęta hodowane w mieszkaniach i domach są całkowicie uzależnione od właścicieli. Nie mają same możliwości zdobywania pokarmu, ponieważ są cały czas w zamknięciu, i w praktyce to, co im kupią ludzie po prostu jeść. A czasem niestety bardzo różnie z tym bywa.

sprawdź ofertę
Autor: Matthias Ripp
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Aby zwierzę mogło mieć należycie zestawioną dietę to spożywać będzie musiał odpowiednie karmy. Domowe jedzenie nie jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników, co więcej, przeważnie zawiera zbyt dużą ilość konserwantów i przypraw, które są dla zwierząt niezwykle szkodliwe.

Jeżeli fascynuje Cię tego typu kwestia, zerknij na źródło info (https://e-hunter.pl/legowisko-ponton-dla-psa) tam zawarte również Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj zatem i kliknij ten link.

Dlatego też planując przygarnięcie zwierzaka należy także zastanowić się nad tym, co on będzie jadł - nie można zakładać że będzie jadł resztki z obiadu.


Należy także dokładnie sprawdzić karmy, które zamierza się zakupić. Niestety duża ich część, w tym te reklamowane cały czas w mediach, nie ma dobrego składu, jest w nich niewielka ilość czystego mięsa, a pozostała część to mało przydatne dla zwierząt wypełniacze.

Polecamy też

Dlaczego posiadanie zwierzęcia w domu wiąże się z wielką odpowiedzialnością?

Rybki, akwarium
Autor: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Posiadanie zwierzęcia w domu naturalnie wiąże się z niezwykle wielką odpowiedzialnością, gdyż wszelkim zwierzęciem trzeba się porządnie opiekować i poświęcać mu właściwą część czasu.


Jak więc widać, generalnie powinno się unikać tanich pokarmów z marketu, bo niestety jakość ich pozostawia wiele do życzenia. Znacznie lepszym pomysłem będzie wycieczka do dobrego sklepu zoologicznego, gdzie doświadczeni pracownicy pomogą wybrać najlepszą karmę dla pupila. Jej skład uzależniony być powinien od wieku, ilości ruchu, a czasem nawet rasy zwierzaka - przez to będzie on odpowiednio odżywiony, ale nie będą się pojawiać kłopoty z nadwagą.


zamów dla pupila
Autor: Harold Meerveld
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bardzo chwalona przez wielu właścicieli jest karma Purina dla kota, firma ta od wielu lat pilnuje tego, żeby jej pokarmy były należycie zbilansowane i posiadały wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju elementy. Warta uwagi jest także karma (zobacz: karma dla psa) Dolina Noteci, jeżeli przeczyta się dokładnie jej skład to da się zauważyć, że posiada ona odpowiednio dużą ilość tak ważnego dla kotów albo psów mięsa.
22-11-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.